Bp Wieczorek o swoim następcy

Bp Wieczorek o swoim następcy
Jan Kopiec, dotychczasowy biskup pomocniczy diecezji opolskiej został mianowany przez papieża Benedykta XVI ordynariuszem gliwickim. (fot. kuria.gliwice.pl)
8 lat temu
KAI / ad

"Ma szerokie i dobre rozeznanie problematyki Śląska i także diecezji gliwickiej. To znany człowiek nie tylko w Kościele" - tak o swoim następcy mówi dotychczasowy biskup gliwicki Jan Wieczorek.

Jest obeznany z problematyką, która dotyczy Śląska, a także diecezji gliwickiej. To zaś jest bardzo ważne - mówi bp Wieczorek, który diecezją gliwicką kierował od momentu jej erygowania w 1992 roku.

Pierwszy biskup gliwicki podkreśla także wkład swojego następcy w formacje kleryków realizowaną w Wyższym Seminarium Duchownym w Nysie i Opolu. To tam do kapłaństwa przygotowywała się znaczna część księży posługująca obecnie w diecezji gliwickiej. - Po studiach na uniwersytecie w Lublinie był prefektem i wicerektorem w seminarium.

Zna wielu kapłanów z tego terenu. Biskup Jan jest znanym człowiekiem nie tylko w Kościele. Będzie życzliwie przyjęty w tutejszym środowisku. Życzymy mu wszystkiego, czego potrzebuje w posługiwaniu pasterskim - powiedział bp Wieczorek.

Biskup Jan Kopiec, nowo mianowany ordynariusz diecezji gliwickiej, ma 64 lata. Będzie drugim z kolei biskupem gliwickim.

Biskup Jan Wieczorek zgodnie z przepisami prawa kanonicznego, już przed dwoma laty złożył rezygnację z pełnionego urzędu. Było to związane z osiągnięciem wieku emerytalnego (75 lat). Papież Benedykt XVI poprosił jednak by hierarcha pełnił swą pasterską posługę do końca 2011 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Wieczorek o swoim następcy
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Bp Wieczorek o swoim następcy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.