Br. Alois z Taizé dziękuje papieżowi za zaufanie

Br. Alois z Taizé dziękuje papieżowi za zaufanie
(fot. Sabine Leutenegger / Taizé / Wikimedia Commons)
KAI / slo

Za zaufanie, jakie papież Benedykt XVI okazywał Wspólnocie z Taizé wyraził wdzięczność jej przełożony, br. Alois.

Poniżej przedstawiamy tekst jego oświadczenia:

DEON.PL POLECA

W chwili, kiedy Benedykt rezygnuje z pełnienia swych funkcji, pragnę wyrazić wdzięczność za zaufanie, które zawsze okazywał wobec naszej wspólnoty z Taizé. Odkąd jest papieżem, przyjmował mnie każdego roku na audiencji prywatnej. Zaledwie sześć tygodni temu, 29 grudnia, przyjął nas serdecznie wraz kilkudziesięciu tysięcy ludzi młodych uczestniczących w naszym europejskim spotkaniu, na modlitwie na Placu Świętego Piotra. Piętnaście dni później nazwał to "czasem łaski, podczas którego mogliśmy doświadczyć piękna bycia jednym w Chrystusie".

Podczas tej modlitwy, wszyscy zwrócili się razem do Chrystusowego Krzyża i było to jakby obrazem całej jego posługi: starać się, aby chrześcijanie byli świadomi tego, co jest w sercu wiary. Powiedział mi pewnego dnia, jak bardzo cenił, iż w Taizé ludzie młodzi ukierunkowują się na to, co najistotniejsze. A kiedy zapytałem się go, co jest tym istotnym, odpowiedział: osobista relacja z Bogiem.

W okresie głębokich przemian w świecie, nie jest to łatwe do rozpoznać, jakie będzie oblicze Kościoła jutra. Tak więc papież Benedykt XVI chciał, poprzez swoje encykliki i swoje nauczanie, skoncentrować swoją posługę na podstawach wiary. Jedynie wychodząc z tego Kościół może jedynie odnaleźć jak żyć w świecie współczesnym.

Brat Alois

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Br. Alois z Taizé dziękuje papieżowi za zaufanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.