Brazylia: beatyfikacja "Dobrego Anioła Bahia"

Brazylia: beatyfikacja "Dobrego Anioła Bahia"
s. Dulce Lopes Pontes (fot. fatima.com.br)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

W Salvador, w brazylijskim stanie Bahia, miała miejsce beatyfikacja s. Dulce Lopes Pontes ze zgromadzenia Sióstr Misjonarek Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia. Uroczystej beatyfikacji przewodził w imieniu Papieża kard. Geraldo Majella, emerytowany arcybiskup archidiecezji Salvador.

W mieście Salvador w beatyfikacji siostry Dulce, która przez całe swoje życie poświęcała się biednym, uczestniczyło – pomimo deszczowej pogody – ponad 70 tys. wiernych. Prośbę o beatyfikację przedstawił pasterz archidiecezji Salvador i prymas Brazylii abp Murillo Krieger. Mszę koncelebrowali nuncjusz apostolski w Brazylii, abp Lorenzo Baldisseri, kard. Odilo Scherer z São Paulo oraz licznie zgromadzeni biskupi i księża.

Podczas homilii kard. Majella podkreślił, że święte życie nie jest przywilejem niektórych, lecz obowiązkiem każdego ochrzczonego. Hierarcha życzył, aby beatyfikacja siostry Dulce stała się momentem refleksji. Wtedy ufając Panu, chrześcijanie będą mogli przeżywać miłość i dobroczynność.

Wzruszony kard. Majella wyraził wdzięczność Benedyktowi XVI za wyniesienie do chwały ołtarzy siostry Dulce, nazywanej „Dobrym Aniołem Bahia”, bo całkowicie poświęciła swoje życie ludziom opuszczonym i biednym. W kalendarzu liturgicznym wspomnienie nowej błogosławionej Brazylii obchodzone będzie 13 sierpnia jako „bł. Dulce od biednych”.

W uroczystości beatyfikacyjnej wzięła udział prezydent Dilma Rousseff w towarzystwie gubernatora stanu Bahia Jaquesa Wagnera, przyznającego się do polskich korzeni, jak też innych polityków.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Brazylia: beatyfikacja "Dobrego Anioła Bahia"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.