Brazylia: Kultura ludowa i sanktuaria

Brazylia: Kultura ludowa i sanktuaria
(fot. Hector Garcia / flickr.com / CC BY-SA 2.0)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / mh

Religijność ludowa, nowe media i kultura popularna. To tematy 20. krajowego spotkania rektorów brazylijskich sanktuariów w dniach 19-23 lutego. Organizowane co dwa lata wydarzenie po raz pierwszy odbywało się w Rio de Janeiro.

Miejscowy arcybiskup Orani João Tempesta na rozpoczęcie spotkania przewodniczył uroczystej Mszy, w której koncelebrowało ponad pięćdziesięciu rektorów różnych znanych i licznie nawiedzanych przez pielgrzymów sanktuariów.

Kustosz narodowego sanktuarium w Aparecidzie o. Domingos Sávio da Silva CSsR zauważył, że spotkanie stało się szczególną okazją, by dostrzec znaczenie sanktuariów w kulturze i nowych mediach. "Spójrzmy wprost na rzeczywistość religijności ludowej, kultury popularnej i nowych mediów w sanktuariach. To są realia bardzo obecne w naszej codzienności i, co oczywiste, w naszych sanktuariach" - stwierdził rektor z Aparecidy.

W trakcie spotkania rektorzy brazylijskich sanktuariów wysłuchali konferencji na temat przygotowywanego Światowego Dnia Młodzieży, jak też nawiedzili najsłynniejsze sanktuaria w Rio de Janeiro: Chrystusa Odkupiciela na wzgórzu Corcovado i Matki Bożej na Skale (Nossa Senhora da Penha).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Brazylia: Kultura ludowa i sanktuaria
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.