Brazylia: pielgrzymka ku czci Boga Ojca

Brazylia: pielgrzymka ku czci Boga Ojca
(fot. shutterstock.com)
6 lat temu
RV / pk

W brazylijskim sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego w Trindade w stanie Goiás trwają od 26 czerwca do 5 lipca uroczystości ku czci Pierwszej Osoby Trójcy Świętej. Pielgrzymowania do Trindade rozpoczęto około 1840 r., kiedy to małżonkowie uprawiający rolę znaleźli w tym miejscu medalion z Trójcą Świętą koronującą Najświętszą Pannę Maryję. Zgodnie z wieloletnią tradycją pielgrzymi przybywają tam w tym tygodniu na wozach ciągniętych przez konie i muły, a woźnice tych zaprzęgów otrzymują specjalne błogosławieństwo.

W obecnym okresie szczytu pielgrzymkowego w Sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego codziennie od wczesnych godzin rannych sprawowane są Msze św., kapłani posługują penitentom w konfesjonałach, a także odprawiane są specjalne nabożeństwa z modlitwą różańcową włącznie.

W ciągu 10 dni pielgrzymkowych nawiedzi Sanktuarium ponad dwa i pół miliona pielgrzymów. Zaprogramowano na ten czas - dla nawiedzających Sanktuarium wiernych - 100 Mszy św., 45 nowenn, 11 procesji, 30 modlitw różańcowych.

W obecnym roku pielgrzymkowym wierni odnawiają swoją wiarę w oparciu o Sakramenty Kościoła. "Konsekrowany Ojcu Przedwiecznemu" - to temat tegorocznego świętowania w Trindade. Temat zaczerpnięty jest z listu apostolskiego papieża Franciszka w związku z Rokiem Życia Konsekrowanego. Podczas tych dni przybliża się pielgrzymom prawdziwe znaczenie konsekracji wypływającej z przyjętego sakramentu chrztu św. Zamierzeniem jest, aby pielgrzymi powrócili do swoich wspólnot z głębokim przeświadczeniem, że są wezwani przez Boga do pełnienia szczególnej misji ewangelizacyjnej.

W niedzielę 5 lipca uroczystej porannej Mszy św. będzie przewodniczył były nuncjusz apostolski w Brazylii, a obecnie członek Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej, kard. Lorenzo Baldisseri.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Brazylia: pielgrzymka ku czci Boga Ojca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.