Brazylia: samotny pielgrzym zmierza na ŚDM

7 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Dzień po wyborze kard. Bergoglio na Stolicę Piotrową z Trairi w północno-wschodniej Brazylii wyruszył niezwykły pielgrzym. Rozpoczął wędrówkę w stronę Rio de Janeiro na Światowy Dzień Młodzieży.

38-letni Fábio Mateus Feitosa przemierzy pieszo 3 tys. km, aby dojść do Rio de Janeiro i spotkać Papieża Franciszka. Podczas swojej pielgrzymki wprowadza w życie hasło tegorocznego Światowego Dnia Młodzieży i głosi po drodze Ewangelię, zachęcając spotykanych młodych Brazylijczyków, aby wybrali się w tym samym co on kierunku.

Niecodzienny pielgrzym jest żonaty i ma dwoje dzieci. Poprosił o zwolnienie z pracy w fabryce przerabiającej kokosy, aby móc zrealizować swoje pragnienie uczestniczenia w Światowym Dniu Młodzieży.

Ekipa Światowego Dnia Młodzieży z uwagą śledzi pielgrzymowanie dzielnego Brazylijczyka, któremu w drodze nie brakuje trudności, ale i zdecydowania. "Mam możliwość doświadczania ducha konkretnej ewangelizacji we wspólnotach, które spotykam na mojej drodze pielgrzymowania" - powiedział pielgrzym do Rio de Janeiro.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Brazylia: samotny pielgrzym zmierza na ŚDM
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.