Breivik wyrażał antychrześcijańskie poglądy

Breivik wyrażał antychrześcijańskie poglądy
Anders Behring Breivik w drodze do sądu (fot. EPA/Jon Are Berg Jacobsen)
KAI / im

Anders Behring Breivik, człowiek odpowiedzialny za zabicie 76 osób w zamachach w Norwegii, uważał, że należy abortować niepełnosprawne dzieci - przypomina John-Henry Westen, redaktor naczelny LifeSiteNews.com, ostro protestując przeciwko manipulacjom niektórych mediów, które terrorystę z Olso nazywają "chrześcijańskim fundamentalistą". Zdaniem publicysty, opisywanie mordercy jako fanatycznego wyznawcy Jezusa może prowadzić do budzenia nastrojów niechęci wobec wiernych chrześcijan w Europie i na całym świecie.

Jak podkreśla Westen, z lektury obszernego manifestu mężczyzny wynika, że morderca był nie tylko masonem, ale wyrażał skrajnie antychrześcijańskie poglądy, a tydzień przed zamachami korzystał z usług prostytutki.

 - Liczący 1500 stron manifest Breivika ukazuje człowieka przepełnionego nienawiścią i zdezorientowanego, którego osobista wiara religijna była prawie żadna, a jego dziwaczne i pełne sprzeczności poglądy większość chrześcijan uznałaby za odrażające - pisze Westen, zwracając uwagę, że Breivik popiera aborcję w przypadkach gwałtu i gdy dziecko jest niepełnosprawne fizycznie lub umysłowo.

Westen zaznacza, że deklaracja norweskiego terrorysty o przynależności do chrześcijaństwa, rozumianego jedynie jako czynnik społeczno-kulturowy, bez pragnienia nawiązania osobistej więzi z Jezusem Chrystusem, jest zaprzeczeniem wiary chrześcijańskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Breivik wyrażał antychrześcijańskie poglądy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.