Brytyjski kardynał: strata tak wielu istnień ludzkich w kanale La Manche jest wezwaniem do działania

Brytyjski kardynał: strata tak wielu istnień ludzkich w kanale La Manche jest wezwaniem do działania
Fot. Catholic Church England and Wales / YouTube.com
Czwartek, 13:47
KAI / tk

Tragiczna śmierć migrantów podczas przeprawy przez Kanał La Manche jest wymownym obrazem zarówno bezwzględnego zła handlarzy ludźmi jak i desperacji tych, którzy próbują uciec przed ubóstwem, konfliktem czy prześladowaniami w poszukiwaniu lepszego życia – napisał na Twitterze kard. Vincent Nichols.

- Straszliwa strata tak wielu istnień ludzkich w kanale La Manche jest tragicznym wezwaniem do działania. Wydarzenie to wymownie obrazuje zarówno bezwzględne zło handlarzy ludźmi, jak i desperację tych, którzy próbują uciec przed ubóstwem, konfliktem czy prześladowaniami w poszukiwaniu lepszego życia. Każdy człowiek jest dzieckiem Bożym, obdarzonym przyrodzoną godnością i wartością. W obliczu globalnego zalewu zdesperowanej ludzkości potrzebna jest ukierunkowana współpraca międzynarodowa, bezpieczne procedury azylowe i wspólne wysiłki na rzecz walki z ubóstwem – napisał arcybiskup Westminsteru.

Podczas przeprawy migrantów do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche w pobliżu Calais zatonęła wczoraj łódź. Francuskie władze poinformowały, że w katastrofie zginęło co najmniej 27 osób. Dwie osoby ocalały. Prezydent Emmanuel Macron poprosił o "natychmiastowe wzmocnienie" zasobów agencji Frontex na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej. Brytyjski premier Boris Johnson podkreślił z kolei konieczność rozbicia gangów, które wysyłają ludzi na tak niebezpieczne przeprawy.

Źródło: KAI / tk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. ks. Krzysztof Porosło
23,03 zł
32,90 zł

Utrata dziecka nienarodzonego to jedno z najtrudniejszych przeżyć, jakie może spotkać rodziców. Często oprócz bólu związanego ze stratą kogoś, kogo już zdążyli pokochać, doświadczają braku zrozumienia. Nieraz brakuje im wsparcia najbliższych, a także osób, które...

Skomentuj artykuł

Brytyjski kardynał: strata tak wielu istnień ludzkich w kanale La Manche jest wezwaniem do działania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.