"Budujcie społeczeństwo na bezinteresownej miłości"

"Budujcie społeczeństwo na bezinteresownej miłości"
(fot. Rappler / youtube.com)
KAI/ ed

Kard. Louis Tagle apelował budowanie filipińskiego społeczeństwa na bezinteresownej miłości i ofiarnej służbie.

Mówił do Filipińczyków w czasie uroczystej Mszy, sprawowanej o północy, poprzedzającej procesję "Czarnego Nazarejczyka".

Zobacz, jak kardynał Tagle przywitał w Manilii papieża Franciszka >>

W procesji wzięło udział prawie 2 mln wiernych. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwało ponad 4 tys. policjantów i żołnierzy.

DEON.PL POLECA

Zaostrzone środki bezpieczeństwa towarzyszyły tradycyjnej procesji Czarnego Nazarejczyka, która przeszła dziś ulicami Manili. Władze szacują, że w trwających kilkanaście godzin obchodach w całym mieście wzięło udział 1 mln 800 tys. Filipińczyków. Zgodnie z wielowiekową tradycją szli oni boso za cudowną figurą Chrystusa niosącego krzyż.

Statuę naturalnej wielkości sprowadzili do Manili na początku XVII w. z Meksyku hiszpańscy misjonarze. Według tradycji wiozący ją statek spłonął, ona jednak ocalała, chociaż osmalona w pożarze, skąd nazwa Czarny Nazarejczyk. Filipińczycy otaczają ją specjalną czcią, wierząc że udział w procesji zapewni im błogosławieństwo, a manilskie sanktuarium, gdzie na co dzień jest przechowywana, stanowi najpopularniejszy ośrodek pielgrzymkowy w tym kraju.

Filipiny są największym i jednym z dwóch - obok Timoru Wschodniego - krajem Azji, zamieszkanym w większości przez katolików, którzy stanowią tam ponad 80 proc. prawie 100-milionowej ludności.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Budujcie społeczeństwo na bezinteresownej miłości"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.