Bydgoszcz: kolejna pomoc dla poszkodowanych w nawałnicy za pośrednictwem Caritas

Bydgoszcz: kolejna pomoc dla poszkodowanych w nawałnicy za pośrednictwem Caritas
(fot. shutterstock.com)
KAI / ms

200 tys. zł w postaci materiałów i usług remontowych trafi za pośrednictwem Caritas Diecezji Bydgoskiej do poszkodowanych w ubiegłorocznej nawałnicy dzięki firmie Solbet z Solca Kujawskiego.

Będzie to już kolejne wsparcie ofiarowane przez spółkę, która w ubiegłym roku przekazała 34 tiry z betonem potrzebnym do odbudowy zniszczeń.

- Ponad 200 mln zł środków rządowych zostało przeznaczonych na pomoc poszkodowanym w nawałnicy, a nie jest to jeszcze przecież koniec wsparcia. Ogromną rolę odegrała także Caritas. A dziś serdecznie dziękuję firmie Solbet za kolejne wsparcie - powiedział podczas specjalnego spotkania w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Wiele osób z 11 na 12 sierpnia 2017 roku straciło swój życiowy dobytek - i nie chodzi tu tylko o drobiazgi - ale o dach nad głową. - Pomagamy od wielu lat potrzebującym. Dzięki zaproszeniu wojewody mogliśmy wesprzeć tych, którzy zostali tak bardzo poszkodowani podczas nawałnicy. To dla nas ważne, aby być przy tych ludziach, którzy odwdzięczają się sercem i siłą - dodał prezes zarządu spółki Solbet Marek Małecki.

Pieniądze przekazane Caritas zostaną przeznaczone na zakup materiałów budowlanych i usług remontowych dla rodzin z gmin Koronowo i Sośno.

- Będą to osoby, które nie mają uregulowanej sytuacji prawnej własności zniszczonej podczas nawałnicy nieruchomości. Co z kolei oznacza, że dotychczas nie mogły w pełni korzystać ze wsparcia. Dziękuję panu wojewodzie za zaufanie. Pomagamy od momentu nawałnicy nieprzerwanie jedenaście - mówił dyrektor Caritas Diecezji Bydgoskiej ks. prał. Wojciech Przybyła.

W spotkaniu w urzędzie uczestniczyli także: Krystyna Rembiałkowska, dyrektor Zakładu Mechanicznego SOLBET Sp. z o.o.; Jacek Żurawski, przewodniczący Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ "Solidarność"; Alfred Połeć, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w SOLBET Sp. z o.o. oraz Dorota Hass, dyrektor Wydziału Pomocy Społecznej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zaraz po nawałnicy Caritas przekazała poszkodowanym również tzw. domki holenderskie. Na czas odbudowy zniszczonych gospodarstw stały się one jedynym schronieniem dla rodzin, które doświadczyły skutków klęski. Trafiły one m.in. do miejscowości Dziedzinek, Królikowo, Słonawy i Huty.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bydgoszcz: kolejna pomoc dla poszkodowanych w nawałnicy za pośrednictwem Caritas
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.