Były pastor został księdzem katolickim

Były pastor został księdzem katolickim
Fot. Tidskriften Signum / Youtube
KAI /kb

Do ciekawej sytuacji doszło w Szwecji. W sobotę 8 maja w katedrze św. Eryka w Sztokholmie były pastor został wyświęcony na kapłana Kościoła katolickiego.

Informację podała strona internetowa szwedzkiej diecezji. 68- letni Jan Byström święcenia otrzymał od kard. Andersa Arboreliusa.

Ks. Byström będzie sprawował swoją posługę w Uppsali, w parafii św. Wawrzyńca (Larsa), liczącej 3.000 dusz i 75 narodowości. Przedstawiając go do święceń, jezuita Ulf Jonsson powiedział, że jego „wieloletnie zaangażowanie jako katolickiego świeckiego w parafii św. Wawrzyńca w Uppsali gwarantuje, że jest on vir probatus, odpowiednim do przyjęcia święceń kapłańskich".

W swojej homilii kard. Arborelius wymienił zadania, jakie ks. Byström będzie spełniał jako pasterz trzody (taki był temat Ewangelii): „Pomóc wielu ludziom w odkryciu, jak blisko jest Jezus w ich zwyczajnym i nieco nudnym życiu", oraz „dać nadzieję i ufność poprzez sakramenty", „uwolnić ludzi od tyranii grzechu poprzez spowiedź", nauczyć „słuchania słowa Bożego, aby stało się ono osobistym przewodnikiem" dla ludzi wierzących.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Betty Drescher, John Drescher

Każdy dzień to okazja, żeby pokochać na nowo

Jedną z najtrafniejszych definicji miłości wypowiedział ktoś, kto miał za sobą wiele lat małżeństwa: „Miłość jest tym wszystkim, przez co się razem przeszło”.

John i Betty Drescherowie...

Skomentuj artykuł

Były pastor został księdzem katolickim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.