Całkowity zakaz wystąpień publicznych dla ks. Jacka Międlara

Całkowity zakaz wystąpień publicznych dla ks. Jacka Międlara
(fot. youtube.com)
4 lata temu
KAI/ ed

Ks. Jacek Międlar CM otrzymał 19 kwietnia "całkowity zakaz jakichkolwiek wystąpień publicznych oraz organizowania wszelkiego rodzaju zjazdów, spotkań i pielgrzymek, a także wszelkiej aktywności w środkach masowego przekazu, w tym w środkach elektronicznych" - poinformował dziś w przekazanym KAI oświadczeniu ks. Kryspin Banko CM, wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

Jednocześnie oświadczył, że Zgromadzenie "nie popierało i nie popiera wszelkiego rodzajów ruchów skrajnie nacjonalistycznych".

Publikujemy oświadczenie Wizytatora Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy:

Jako Wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy oświadczam, że w dniu 19 kwietnia b.r. ks. Jacek Międlar CM, otrzymał całkowity zakaz jakichkolwiek wystąpień publicznych oraz organizowania wszelkiego rodzaju zjazdów, spotkań i pielgrzymek, a także wszelkiej aktywności w środkach masowego przekazu, w tym w środkach elektronicznych. Jednocześnie stanowczo oświadczam, że nasze Zgromadzenie nie popierało i nie popiera wszelkiego rodzajów ruchów skrajnie nacjonalistycznych.

Ks. Kryspin Banko CM
Wizytator

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Całkowity zakaz wystąpień publicznych dla ks. Jacka Międlara
Komentarze (49)
29 kwietnia 2016, 10:23
To jest podłe! Jak można przypisywać komuś niecne intencje bez odniesienia do konkretnych postaw ale w oodniesieniu do stereotypów i uogólnień? To nieuczciwe. W definicji ONRu nie ma niczego złęgo. Jedynie praktyka NIEKTÓYCH członków może byćzła. Ale nie musi ona zaważać na całości ruchu, bo inni członkowie mogą inaczej definiować podstawy jego tożsamości. Taką katolickąinterpretacjępełną miłości proponuje ks. Jacek Międlar. To podłe co wygadują o nim. Jezus był radykalny, a nacjonalizm sam w sobie to słowo, które jest arbitralne, jego znaczenie wynika z kontekstu, a kontekst wypowiedzi ks. jacka nie daje ani odrobiny podstawy do tego, by przypisywać jej cokolwiek sprzecznego z ewangelią. To medialnie rozpropagowane przedsądy, uprzedzenia, stereotypy dopisują takie znaczenie dla jego wypowiedzi. Ale to dopisanie nazywa sięnadinterpretacją .To nieuczciwe.
MC
Maurycy Ciamciara
20 kwietnia 2016, 17:31
Najwyższy czas... Zakonnik, kapłan ma głosić Ewangelię Jezusa, a nie zajmować się polityką... Ks. Jacek niech lepiej weźmie do ręki różaniec, brewiarz. Więcej tym zdziała niż mieszaniem się w politykę. A jeśli już, to niech podziękuję Zgromadzeniu, wystąpi z niego i będzie się wypowiadał jako PAN JACEK...
29 kwietnia 2016, 13:52
Jeśli ktoś widzi w wypowiedziach ks. Jacka przejaw nieuprawnionego mieszania się religii do polityki to niech mi odpowie, dlaczego ideolodzy: liberalizmu, socjalizmu, nacjonalizmu, konserwatyzmu, i innych izmów mogą się mieszać do polityki a ideolog chrystianizmu, czy katolicyzmu nie może? Religia to, coś, co z definicji wyznacza wszechobejmujące zasady moralne. Jezus nie powiedział, że przestają one obowiązywać polityków. I to to, chodzi tym wszystkim, co chcą wpływu religii na politykę, Nie, nie o to- jak sugerują uprzedzeni nadinterpretatorzy- by księża byli premierami i królami, ale by nie czynili dla polityków żadnego wyjątku- By wymagali od nich tego samego, czego wymagają od zwykłych wiernych. Powiesz: ale nie wszyscy politycy są katolikami. A ja ci odpowiem: ale nie wszyscy politycy nie wszyscy ludzie są wyznawcami laicyzmu, ateizmu, areligijności. Czy to sprawia, że tych światopoglądów nie wolno głosić, że nie wolno do nich przekonywać? Tak się jakoś dziwnie składa, że nikt się nie burzy na tego, kto nawraca wszystkich na ateizm, kto wprowadza prawo oparte na systemach wartości dyskryminujących katolików, czy muzułmanów. Odpowiesz być może, że te światopoglądy są neutralne. Nie oszukuj samego siebie. Światopogląd z definicji nie może być neutralny. Ale- zreflektujesz się- prawo nie musi być oparte na żadnym konkretnym światopoglądzie  i w takim sensie jest neutralne. Czy jednak prawo, nie musi się opierać na jakichś założeniach: na przykład na ustaleniach, co jest słuszne, a co nie, co leży w kompetencji państwa, a co nie, za co karać, za co nagradzać, jak władać, a co uznać za nieuprawniony rodzaj władzy. Czy to wszystko nie jest czasem elementem światopoglądu? Dlaczego więc-powtórzę- niereligijny się może mieszać a religijny już nie? Bo religia jest źródłem konfliktów? A czy areligijne światopoglądy nigdy nie były źródłem konfliktów, zbrodni…?
A
An
20 kwietnia 2016, 14:17
UCISZYLI PIOTRA SKARGE NASZEGO POKOLENIA. NA ICH GLOWY SPADNIE KREW TYCH MLODYCH LUDZI KIEDY PRZYJDA PO NICH A ONI NIE BEDA MIELI SIE CZYM BRONIC.
S
Stefan
20 kwietnia 2016, 12:36
Księży, zakonnikow itd obowiązuje ślub posłuszeństwa, zatem o co kruszyć kopie? Bo skoro nie oburza nas podobny zakaz w przypadku księży-lewakow... Inaczej "moja prawda jest mojsza".
M*
Menio *
20 kwietnia 2016, 12:33
miłować i nauczać jak mówił Jezus. Zatem ks. Międlara i Narodowców zaprosić na ŚDM u Papieża. Włączyć młodych rodaków w dzieło Miłosierdzia a nie izolować, sami przecież przychodzą do Kościoła. Od każdego katolika oczekuje się dzieła miłosierdzia. Zacznijmy zatem łaćzyć a nie dzielić.
PP
Piotr Polmański
20 kwietnia 2016, 09:46
Szowinizm, nienawiść i fundamentalizm religijny, były obce Jezusowi.  Są obce w nauczaniu i postawie Papieża Franciszka. Nie ma dla nich miejsca w katolickiej Polsce... 
J
Jarosław
20 kwietnia 2016, 14:13
Szowinizm i nienawiść owszem, zgodzę się. Ale co do fundamentalizmu religijnego, nie. Nie było i nie będzie w historii większego fundamentalisty niż Chrystus.
20 kwietnia 2016, 21:35
No to chyba niewiele wiesz. Może masz jakieś wyobrazenia, ale wiedzy zero.
B
Boma
20 kwietnia 2016, 09:42
Szkoda Jacka
D
Digi
20 kwietnia 2016, 08:48
Jezusa ukrzyzowano za jego odwazne wystapienia. Teraz chca uciszyc Ksiedza Jacka. Kim sa ci co wydali nakaz?!!
PP
Piotr Polmański
20 kwietnia 2016, 09:41
A Ty kim jesteś, co piszesz takie głupoty i herezje..
AT
Anna Tychota
20 kwietnia 2016, 10:27
Bracie/Siostro, proszę Cię, czytaj Ewangelię. Tylko wtedy wszystko zrozumiesz. Powodzenia!
M*
Menio *
20 kwietnia 2016, 08:38
Niezrozumiałe i godne potępienia. Jezus dawał świadectwo miłować i nauczać, i nigdy nie wykluczać ani też tworzyć kliki zwolenników - to już sekta.
AA
Akada Asaki
20 kwietnia 2016, 08:11
Szatan to socjalizm. System gdzie jednostka jest niczym i jest poddana pod całkowitą władzę jedynego absolutu jakim jest państwo. Socjalizm jest całkowicie niezgodny z nauczaniem Chrystusa ale to jest sukces Szatana, że przedstawia go jakby socjalizm wynikał z nauczania Chrystusa, który był w/g naszych norm indywidualistą i wolnościowcem. Czym się różni ks. Międlar od takiego ks. Popiełuszko? Ano tym, że zwierzchnicy agitatora politycznego jakim był Popiełuszko nie mieli w tamtych czasach tak szerokich wspólnych interesów z władzą jak obcnie. Czasy się zmieniły i monopol na faszyzm i nacjonalizm może mieć tylko obecna formacja rzadząca i symbiotycznie z nią kolaborujący Kościół. Po prostu mają wspólne interesy co widać choćby po kształcie ustawy o obrocie ziemią. Więc taki agitator polityczny jakim jest ks. Międlar nie jest im potrzebny. Tym bardziej, że mówi on tak jak i Popiełuszko prawdę. A w naszym kraju obrót prawdą jest ściśle koncesjonowany od ponad 100lat. 
20 kwietnia 2016, 08:24
Coś Ci się pomyliło albo nie zrozumiałeś. Ksiądz ma głosić naukę Chrystusa i łączyć a nie dzielić. Chrystus unikał zagadnień narodowościowych i politycznych bo głosił coś o wiele większego. ks. Międlar może mieć rację ale jako ksiądz ma zajmować się sprawami o wile ważniejszymi niż patriotyzm. Jeśli tego nie rozumie nie nadaje się na księdza. Może oczywiście jako osoba świecka zajmować ważne miejsce w polityce - ale to już inna sprawa.
AA
Akada Asaki
20 kwietnia 2016, 08:37
To Ty nie zrozumiałeś. Popiełuszko był zwykłym agitatorem politycznym i został pomimo to beatyfikowany. Przecież Popiełuszko nie zginął za głoszenie nauki Chrystusa. Zginął za polityczną agitkę ale Kościołowi nie pod rękę było wtedy z władzą. Teraz jest inna mądrość etapu także agitka uderzającą w kolaborację Kościoła z władzą nie jest nikomu potrzebna.
MC
Maurycy Ciamciara
20 kwietnia 2016, 17:33
Skąd żeś się urwał???????
WDR .
WDR .
20 kwietnia 2016, 08:02
"Patriotyzm, to miłość i szacunek dla własnej ojczyzny. Jest on dany i zadany człowiekowi przez samego Boga. Szatan natomiast, małpując dzieło stwórcze Boga stworzył nacjonalizm." Tylko, że przywódca ONR został zamordowany w niemieckim obozie zagłady Auschwitz. Wrzucanie wszystkich do jednego worka to szatański pomysł.
Agamemnon Agamemnon
Agamemnon Agamemnon
20 kwietnia 2016, 01:28
Posłuszeństwo w Kościele katolickim jest integralną siłą Kościoła hierarchicznego. Ksiądz będzie się musiał dostosować do poleceń” Wizytatora”. Takie są wymogi dyscyplinarne aż do uchylenia decyzji. Wizytator stwierdził w uzasadnieniu, że Zgromadzenie nie popierało i nie popiera wszelkiego rodzajów ruchów skrajnie nacjonalistycznych . Użyte pojęcia w uzasadnieniu mają jednak charakter ogólny, tym samym niczego nie wyjaśniają. Stanowi to uprzedmiotowienie opinii publicznej do której jest kierowany tekst uzasadnienia. Jest to niewątpliwie błąd filozoficzny z zakresu personalizmu chrześcijańskiego.  Pominął również w informacji dla opinii publicznej stanowisko obwinionego. Wyrządził tym samym szkodę obwinionemu oraz szkodę członkom opinii publicznej poprzez  uprzedmiotowienie tej opinii publicznej. Wizytator ten dokonał auto deprecjacji Urzędu którego piastował. Nie mniej jednak zakaz ten jest ważny jak  się zdaje, pomimo istnienia wady proceduralnej i materialnej w wydanym zakazie.
MK
Magdalena Kaliczyńska
19 kwietnia 2016, 23:34
Kościół przegrywa , boją się o własne tyłki i stołki. My nie przegrywamy. Nikt nam tego nie zabroni. Żyjemy w wolnym kraju, który kochamy a ,że innych nie lubimy to jest ich problem. Mogli się wcześniej zastanawiać co robią i jak nas ludzi traktują. Nie potrzebne nam telefony, facebooki i te inne, bez tego też można się kontaktować . Śmieszny ten co ks . Jackowi zabronił, sam jest nie w porządku i dlatego tak jest. Może jakiś order dostanie. Sory, ale brak słów. Wszyscy wielcy byli gnębieni i uciszani , to tylko znak, że ta droga jest dobra! Wówczas ludzie się bali teraz już nie i cieszę się ,że jest ta różnica i niech teraz oni się boją nas. Chyba facebook mnie zablokował nie mogłam tego napisać .
no_name (Piotr ex londynczyk19)
no_name (Piotr ex londynczyk19)
19 kwietnia 2016, 23:46
Proszę wybaczyć, ale ma pani coś z Rejtana. Wizytacja nie wypadła pomyslenie dla ks.J. Międlara, ale na tym świat się nie kończy, przeciwnie. Młody ksiądz przemyśli wiele spraw i jestem pewien, że będzie to z zyskiem przede wszystkim dla niego samego. :-)
no_name (Piotr ex londynczyk19)
no_name (Piotr ex londynczyk19)
19 kwietnia 2016, 23:25
Prawidłowa decyzja, jeśli już to trochę spóźniona.
19 kwietnia 2016, 23:43
Moze dobrze by było no_name żebyś zajął się sobą. Administracja tego portalu powinna przyjrzeć ci się uważniej, nagabujesz mnie systematycznie na poczcie co jest mało przyjemne, pouczasz co mam robić, usiłujesz wpędzac w poczucie winy uwazam , ze jesteć człowiekiem albo chorym albo  niebezpiecznym.
no_name (Piotr ex londynczyk19)
no_name (Piotr ex londynczyk19)
19 kwietnia 2016, 23:51
Amelio, mądrej głowie dość dwie słowie. :-) Jesteś trollem, bo tu nie mówimy na ten temat? Pokaż proszę, czym cię "nagabuję", masz śmiałość?
20 kwietnia 2016, 00:00
Zaczepiasz mnie na prywatnej poczcie od dłuższego czasu, pouczasz jak mam się zachowywać jak chociazby dzisiaj w stosunku do @andrzej_a i @Jan 777 to jest żałosne.  Ja tu z nikim nie prowadzę potajemnych rozmów poza forum chyba że na temat fotografii. Więc daruj sobie i zostaw mnie w spokoju człowieku.
no_name (Piotr ex londynczyk19)
no_name (Piotr ex londynczyk19)
20 kwietnia 2016, 00:07
Pouczyłem cie jak nakazuje Biblia- "w cztery oczy". Jeśli to nie pomoże, sama odczujesz jak to jest być w skórze "andrzeja_a", lub "jana777". Może tylko z tą różnica , że to nie oni, ale Ty się sama o to aż prosisz. :-)
20 kwietnia 2016, 00:12
Dość wybiórczo pouczasz mnie w cztery oczy, wielokrotnie nie miałeś oporów żeby zrobić to publicznie więc nie kłam żeś taki poprawny . Po prostu i zwyczjanie, nie mozesz przeżyć, oraz twoi koledzy że kobieta ma coś do powiedzenai a wy wypadacie na tym tle  jak szare myszki, smętne i przygnąbiające.
20 kwietnia 2016, 00:17
Jeszcze dodam, że dość długo zasypywałeś mnie pocztą jako londynczyk19 pisząc mało skoordynowane teksty i wypowiadając się mało pozytywnie o innych użytkownikach, po prostu i zwyczAanie obrabiałes im cztery litery, szczęśliwie nie dałam się w to wciagnąć. To też było w cztery oczy ale wyjatkwo fałszywie. Nie wiem kim jesteś ale masz ze soba powazny problem.
no_name (Piotr ex londynczyk19)
no_name (Piotr ex londynczyk19)
20 kwietnia 2016, 00:30
Nie kłam Amelio, to Ty nie po raz pierwszy ujawniasz to, co pisze się do Ciebie na priv. Ja jako "londynczyk19" cię kiedyś przed kimś tylko ostrzegłem (jedną osobą!) i w zaufaniu powierzyłem Ci własną tajemnicę, ale Ty tego nie uszanowałaś.  Rozpaplałaś wszystko na forum. :-) Dlatego wiem, że nie można Ci ufać.  :-)
20 kwietnia 2016, 00:39
Nie przyszłoby mi do głowy pisać do kogoś i ostrzegać przed innym uzytkownikiem, ile ty masz lat? Nie powierzałeś mi żadnej tajemnicy, więc nie mogłam jej zdradzić, nie wplątuj mnie w wytwory swojej wyobraźni - powiedz szczerze, czy ty się leczysz na jakąś chorbę psychiczną? Bądź chociaż raz szczery i uczciwy.
20 kwietnia 2016, 00:46
Mało tego, ja ci zwracałam uwagę jak małemu dziecku, że nie jest ładnie pisać do kogoś i źle się wypowiadać o innej osobie za jej plecami. Dorosły człowiek, stabilny emocjonalnie wie o tym , więc od razu przyszło mi do głowy że może masz jakiś problem. Bo masz, to jest pewne.
no_name (Piotr ex londynczyk19)
no_name (Piotr ex londynczyk19)
20 kwietnia 2016, 00:56
Swego czasu wyjaśniłem Ci na priv, że mieniłem własny nick z "no_name" na "londynczyk19" oraz powiedzałem dlaczego to zrobiłem. Nie uszanowałaś mojej prosby, na forum ogólnym poddałaś w wątpliwość kim jestem (choc dobrze wiedziałaś), a to całkowity brak lojalności. Dokładnie takiej samej, której obecnie pozbawiona jestes w stosunku do wyżej przywołanych tu osób. Nie insynuuj proszę odnośnie chorób, czy czegokolwiek na mój temat. Prosze cię o to nie pierwszy raz. Ot Kobieta, panuj może Amelio nad tym, co piszesz i własnymi emocjami. :-) 
20 kwietnia 2016, 01:14
Raczej ty panuj, i znajdź skan tych wpisów ty wszystko skanujesz więc i to masz. Dopóki tu nie przedstawisz czarno na białym sam kłamiesz. Poza tym tak na marginesie to nie jest to normalne żeby dorosły facet odstawiał taką szopke z jakimiś nickami, świadczy to o zdziecinnieniu do kwadratu zeby to rozkładać na czynniki pierwsze i jeszcze zarzucać innym branie w tym udziału jakby conajmniej chodziło o jakąś międzynarodową tajemnicę. Współczuję ci no_name, facetom odbija na stare lata. Ja już kończę z tobą dyskusję bo tak to całe życie mozna przebumelować na rozmowach o niczym, a to człowiekowi nie słuzy bynajmniej.
Rafał Dąbrowa
Rafał Dąbrowa
19 kwietnia 2016, 22:45
Dla mnie to jest bolesne, bo to oznacza że Kościół przegrywa. Przegrywamy my wszyscy.
MK
Magdalena Kaliczyńska
19 kwietnia 2016, 22:57
Kościół przegrywa , boją się o wsłane tyłki i stołki. My nie przegrywamy. Nikt nam tego nie zabroni. Żyjemy w wolnym kraju, który kochamy a ,że innych nie lubimy to jest ich problem. Mogli sie wcześniej zastanawiać co robią i jak nas ludzi traktują.  Nie potrzebne nam telefony, facebooki  i te inne, bez tego też można się kontaktować . Śmieszny ten co ks . Jackowi zabronił, sam jest nie w porządku i dlatego tak jest. Może jakiś order dostanie. Sory ale brak słów.
A
Ard
19 kwietnia 2016, 22:09
Patriotyzm, to miłość i szacunek dla własnej ojczyzny. Jest on dany i zadany człowiekowi przez samego Boga. Szatan natomiast, małpując dzieło stwórcze Boga stworzył nacjonalizm.
A
Ard
19 kwietnia 2016, 22:09
Patriotyzm, to miłość i szacunek dla własnej ojczyzny. Jest on dany i zadany człowiekowi przez samego Boga. Szatan natomiast, małpując dzieło stwórcze Boga stworzył nacjonalizm.
M
Marcin
19 kwietnia 2016, 22:22
a gdzie w biblii jest coś o nacjonaliźmie?
K
Krzysztof
19 kwietnia 2016, 22:42
Nacjonalizm (z łac. natio, „naród”) – postawa społeczno-polityczna uznająca naród za najwyższe dobro w sferze polityki. Przejawia się głoszeniem pamięci o bohaterach danego narodu, głosi solidarność wszystkich grup i klas społecznych danego narodu. Nacjonalizm uważa interes własnego narodu za nadrzędny wobec interesu jednostki, grup społecznych, czy społeczności regionalnych. Uznaje naród za najwyższego suwerena państwa, a państwo narodowe za najwłaściwszą formę organizacji społeczności, złączonej wspólnotą pochodzenia, języka, historii i kultury. Nacjonalizm przedkłada interesy własnego narodu nad interesami innych narodów[a], zarówno wewnątrz kraju (mniejszości narodowe lub etniczne) jak i na zewnątrz (narody sąsiednie)
Agamemnon Agamemnon
Agamemnon Agamemnon
19 kwietnia 2016, 21:57
Żadnych słów wyjaśnień. Cytuję: Zgromadzenie nie popierało i nie popiera wszelkiego rodzajów ruchów skrajnie nacjonalistycznych. Stwierdzenie  ogólne, a zatem  może być różnie interpretowane. W uzasadnienich decyzji niedopuszczalne. A gdzie jest ustosunkowanie się do sprawy samego obwinionego? Proszę jak powielają tu co niektórzy metody erystyki   i to w imieniu "Zgromadzenia". Co to jest za "Zgromadzenie"? jakich ma kierowników i co sobą reprezentują?
K
Krzysztof
19 kwietnia 2016, 21:54
Absolutnie się nie zgadzam z tą decyzją. Nie ma w kazaniach ks. Międlara szerzenia nienawiści. Jest mowa o patriotyźmie i obronie Ojczyzny przed wrogami. A jak widać to, że ktoś ma polskie obywatelstwo to nie znaczy, że nie może być zdrajcą i wrogiem własnej Ojczyzny nie mówiąc o islamizacji Europy. A co z mszą dziękczynną za wspaniałą prezydenturę Pana Komorowskiego ? Co z Ks Sową hasającym w TVN ?
TK
Ter Ka
19 kwietnia 2016, 22:42
Ręce opadają. To, że ktoś ma inne poglądy, nie znaczy że jest wrogiem. Czyimkolwiek (Twoim, Ojczyzny, Kościoła itp). To podstawowa zasada współżycia społecznego. Juz w samym rozumowaniu, że ci "inni", czyli inaczej myslący - to zdrajcy i wrogowie własnej Ojczyzny - tkwi ogromny negatywny ładunek, który prowadzi do nienawiści i wrogich postaw. Od wieków ludzie mieli różne pomysły na organizację życia społecznego, stosunki z sąsiadami, sojusze. Różnili się, zakładali różne partie i stronnictwa i z sobą konkurowali o przejęcie sterów w społeczeństwie. I to jest w porządku. Ale jak jedna partia zaczyna całą resztę nazywać zdrajcami i wrogami - to jest krok do dyktatury, więzień politycznych, obozów itp. I to już nie jest w porządku.
20 kwietnia 2016, 08:27
Jezus miał wrogów ale nikogo nie uważał za wroga. Ksiądz ma naśladować Jezusa - inaczej nie nadaje się na księdza.
QQ
q q
19 kwietnia 2016, 21:21
Słusznie. Proszę jednak tylko o taki sam zakaz dla Sowy, Lutra, Wiśniewskiego oraz innych sługusów Czerskiej
PP
Piotr Polmański
19 kwietnia 2016, 21:46
Proszę sobie zamówic wizytę u specjalisty sługusie Macieek..
19 kwietnia 2016, 21:13
Słuszna decyzja! 
19 kwietnia 2016, 20:51
Słuszna reakcja.
PP
Piotr Polmański
19 kwietnia 2016, 20:29
Lepiej późno niz wcale.  Szowninizmowi i nienawiśći mówimy stanowcze: NIE

Skomentuj artykuł

Całkowity zakaz wystąpień publicznych dla ks. Jacka Międlara
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.