Cały świat modli się za prześladowanych

Cały świat modli się za prześladowanych
(fot. eri Lynne Underwood / flickr.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / pz

Ze wszystkich kontynentów dobiegają głosy solidarności z prześladowanymi chrześcijanami oraz apele o dialog i pokój.

Do szczególnej modlitwy za Ziemię Świętą i Irak wezwali biskupi Urugwaju. Obrady odbywającego się w Montevideo zebrania plenarnego tamtejszego episkopatu zdominował właśnie problem prześladowanych na świecie wyznawców Chrystusa oraz zagadnienia związane ze zbliżającym się Synodem Biskupów o rodzinie. Szczególnym momentem modlitwy za prześladowanych chrześcijan i o pojednanie w świecie ma być uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej.

Z kolei w imieniu episkopatu Francji specjalny komunikat wystosował jego przewodniczący. Abp Georges Pontier przypomniał niedawną wizytę delegacji Kościoła tego kraju w Iraku, która potwierdziła ogromne "wołanie o pomoc" płynące z tamtego regionu świata. Hierarchowie wzywają francuskie władze, a także Organizację Narodów Zjednoczonych do jak najszybszej, zdecydowanej reakcji.

"Katolicy we Francji mobilizują się w modlitwie i działaniu - napisał abp Pontier. - Nasi bracia chrześcijanie są na Wschodzie u siebie! Wspólnota międzynarodowa będzie niegodna samej siebie, jeśli nie podejmie się ochrony wszystkich mniejszości na naszej planecie" - dodał przewodniczący episkopatu.

Dołącz do wydarzenia i powiadom znajomych:

Cały świat modli się za prześladowanych - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Cały świat modli się za prześladowanych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.