Caritas diecezji warszawsko-praskiej otworzyła nową jadłodajnię

Caritas diecezji warszawsko-praskiej otworzyła nową jadłodajnię
(fot. depositphotos.com)
2 lata temu
PAP / ms

Caritas diecezji warszawsko-praskiej otworzyła nową Jadłodajnię św. Brata Alberta, która świadczyć będzie pomoc dla ponad 900 osób każdego dnia - poinformowało biuro prasowe diecezji warszawsko-praskiej.

Jadłodajnia św. Brata Alberta prowadzona przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej przeniosła się do odnowionego budynku przy ulicy Grochowskiej 111/113 w Warszawie. Dzięki zmianie lokalizacji punkt rozszerzył swoją działalność o łaźnię, magazyn odzieży oraz ogrzewalnię.

Jadłodajnia udziela pomocy potrzebującym już od ponad 20 lat. Z ośrodka korzystają ubodzy, bezdomni oraz seniorzy. Każdego dnia jest wydawanych około 900 ciepłych posiłków. Jednorazowo w stołówce mieści się 50 osób.

Jak podkreśla ks. dyrektor Kamil J. Chojnacki, po przeniesieniu działalności do nowego miejsca w ofercie jest więcej usług. Osoby bezdomne i ubogie mogą nie tylko najeść się do syta, ale również poprawić stan higieny osobistej czy znaleźć nocleg. Z łaźni, w której znajdują się cztery kabiny prysznicowe przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, może skorzystać ponad 100 potrzebujących. Jadalnia i łaźnia działają w godzinach 11-14. W magazynie odzieży dostępne są czysta bielizna oraz potrzebne ubrania.

Uruchomiona została też ogrzewalnia czynna w godzinach nocnych. Od października działać będzie przez całą dobę. Schronienie może znaleźć w niej 50 osób (25 kobiet i 25 mężczyzn).

Wcześniej Jadłodajnia miała swoją siedzibę przy ulicy Lubelskiej. W związku z remontem budynku władze dzielnicy zaproponowały nową lokalizację. Obecny obiekt został przystosowany do działalności ze środków m.st. Warszawy. Renowacja budynku o powierzchni 500 m kw. kosztowała ponad dwa i pół miliona złotych. Inwestorem był ZGN Dzielnicy Praga-Południe. Utrzymanie kompleksu oraz prowadzenie w nim bieżącej działalności na rzecz osób bezdomnych i ubogich finansowane jest dzięki dotacji z Biura Pomocy i Projektów Społecznych m.st. Warszawy.

Caritas diecezji warszawsko-praskiej prowadzi punkt jako organizacja pozarządowa, wyłoniona w otwartym konkursie ofert.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Caritas diecezji warszawsko-praskiej otworzyła nową jadłodajnię
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.