Caritas funduje respiratory. Jeden ze 100 trafił do Bielska-Białej

Caritas funduje respiratory. Jeden ze 100 trafił do Bielska-Białej
Fot. Szpital Pediatryczny Bielsko-Biała / Facebook
KAI/mł

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej otrzymał od lokalnej Caritas respirator, który ma służyć dzieciom chorującym na covid. To jeden ze 100 respiratorów zakupionych przez Caritas w ramach akcji "Wdzięczni medykom".

W Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej funkcjonuje czterołóżkowy odcinek covidowy. Choć przebieg choroby u najmłodszych pacjentów nie jest tak ciężki jak w przypadku dorosłych, w bielskim szpitalu wszystkie łóżka są obecnie zajęte.

 

Respirator przekazał bielskiej placówce dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Robert Kurpios. Wyraził nadzieję, że nie będzie często używany. Za ofiarowany przenośny respirator dla potrzeb służb ratowniczych, reanimacji i transportu pacjentów wymagających wentylacji podziękowali naczelna pielęgniarka bielskiego Szpitala Pediatrycznego Donata Sawczuk i kierownik działu technicznego placówki Andrzej Kubowicz.

DEON.PL POLECA

Nowoczesne urządzenie przeznaczone do ratowania życia pacjentów zarażonych koronawirusem jest jednym z ponad 100 respiratorów zakupionych przez Caritas Polska w ramach akcji „Wdzięczni medykom” – dzięki środkom pozyskanym od sponsorów. Koszt jednego z nich to około 30 tys. zł. 

Już na początku pandemii, w marcu ub. roku, Caritas Polska uruchomiła dwie akcje interwencyjne: #WdzięczniMedykom i #PomocDlaSeniora. Polegają one przede wszystkim wsparciu dwóch grup najbardziej narażonych na skutki epidemii: seniorów i medyków. 

Większość ze stu respiratorów została już rozdysponowana. Ich odbiorcami są różne placówki służby zdrowia: szpitale wojskowe, szpitale powiatowe, ośrodki opieki zdrowotnej zarówno w małych, jak i większych miastach. Są to respiratory typu transportowego bardzo dobrej jakości. Mogą być wykorzystywane zarówno w szpitalu, jak i np. w karetce pogotowia.

KAI / mł

Zobacz także: Pandemia zdewastowała nasze życie 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Leszek Mateja

Odkryj tajemnicę Jezusa

Jezus zapytał ich: «A wy za kogo Mnie uważacie?» (Mt 16,16)

Trzecia część serii Bóg mówi do Ciebie: bądź ze Mną, podobnie jak dwie poprzednie, narodziła się z doświadczenia. Autor od lat...

Skomentuj artykuł

Caritas funduje respiratory. Jeden ze 100 trafił do Bielska-Białej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.