Caritas i Biedronka przeciwko marnowaniu żywności. Możesz dołączyć

Caritas i Biedronka przeciwko marnowaniu żywności. Możesz dołączyć
(fot. sutterstock.com)

Caritas Polska i sieć dyskontów Biedronka przeciwdziałają marnowaniu żywności. Od 1 do 3 września, w ramach akcji "Codziennie możesz zrobić coś dobrego", cały przychód ze sprzedaży maskotek "Świeżaków"  zostanie przekazany na rzecz Caritas Polska, która przeznaczy te środki na zapobieganie marnowaniu pożywienia.

Jak informuje Caritas Polska, weekendowa akcja, to kolejny etap współpracy z popularną siecią dyskontów, która od 2006 r. przeprowadza wspólne działania z diecezjalnymi Caritas, m.in. przy okazji Dnia Dziecka, Ogólnopolskich Festynów Rodzinnych "Bądźmy Razem", Mikołajek i Światowego Dnia Chorego.

DEON.PL POLECAFranciszek potępia marnotrawstwo żywności >>

Sieć uczestniczy również w zbiórkach żywności organizowanych przez diecezjalne Caritas pod hasłem "Tak, pomagam". Jest też partnerem Caritas w programie "Spiżarnia Caritas", w ramach którego przekazuje niesprzedaną, nadającą się do spożycia żywność, bezpośrednio z centrów dystrybucyjnych i wybranych sklepów, do punktów wydawania żywności "Spiżarnia Caritas", które dostarczają ją najbardziej potrzebującym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Caritas i Biedronka przeciwko marnowaniu żywności. Możesz dołączyć
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.