Caritas i Carrefour dożywią 1260 dzieci

Caritas i Carrefour dożywią 1260 dzieci
Podczas trwania poprzednich dwóch edycji programu wydano ponad 400 tys. posiłków, a wsparcie finansowe wyniosło 2 mln 250 tys. złotych.
KAI / slo

Wczoraj w Świetlicy Caritas, przy ul. 11 Listopada 17/19 w Warszawie odbyły się warsztaty komiksowe będące częścią III edycji programu "Dożywianie z Carrefour". Dzięki grantowi przyznanemu Caritas przez Międzynarodową Fundację Carrefour w ramach III edycji programu, 1260 dzieci z całej Polski będzie otrzymywać posiłki przez 5 dni w tygodniu do końca roku szkolnego 2013/2014.

Podczas trwania poprzednich dwóch edycji programu wydano ponad 400 tys. posiłków, a wsparcie finansowe wyniosło 2 mln 250 tys. złotych.

DEON.PL POLECA
Tegoroczna edycja programu "Dożywianie z Carrefour" jest wzbogacona o edukacyjne warsztaty plastyczne dla podopiecznych świetlic Caritas. Warsztaty, odbywające się w trakcie realizacji programu w różnych miastach Polski, poświęcone są tematyce zdrowego żywienia i przeciwdziałaniu marnotrawstwu. Podczas warszawskich warsztatów dzieci wysłuchały opowieści na temat zdrowej kuchni i niemarnowania żywności i zasobów naturalnych oraz dowiedziały się, jakie są podstawowe zasady tworzenia komiksu. Warsztaty poprowadził pasjonat tematyki komiksów, publicysta i rysownik.

- Wiele milionów dzieci na świecie cierpi głód. Papież Franciszek ogłosił niedawno kampanię walki z problemem głodu. My, w Polsce również spotykamy się z tym problemem. Jesteśmy wdzięczni Carrefour za pomoc. Dzięki niej uśmiech częściej gości na twarzach polskich dzieci - powiedział ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

DEON.PL POLECA

- Cieszymy się, że po raz kolejny wspólnie z Caritas realizujemy program "Dożywianie z Carrefour". Dzieciństwo i młodość to dwa pierwsze etapy życia, od których zależy to, jak się potoczy życie dorosłe, dlatego warto od początku przekazywać dzieciom dobre wzorce żywieniowe, a także uczyć je odpowiedzialności - mówi Jean Anthoine, prezes Carrefour Polska.

Świetlice Caritas to sieć świetlic prowadzonych przez Caritas w Polsce we współpracy z Parafialnymi Zespołami Caritas, parafiami i organizacjami kościelnymi oraz szkołami. Opiekę nad dziećmi sprawują tysiące wolontariuszy, którzy bezinteresownie poświęcają im swój czas. Działalność świetlic Caritas finansowana jest z pieniędzy zbieranych podczas akcji "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom", ogólnopolskiej społecznej kampanii Caritas "Kromka Chleba", funduszy własnych PZC oraz dotacji instytucji publicznych i darowizn.

Międzynarodowa Fundacja Carrefour powstała w 2000 roku; jej misją jest przeciwdziałanie wykluczeniu związanemu z żywnością i niesienie pomocy ofiarom klęsk żywiołowych. Budżet Międzynarodowej Fundacji Carrefour wynosi 4,5 mln euro.

"Stop Marnotrawstwu" to program realizowany od początku 2013 roku będący częścią Strategii Zrównoważonego Rozwoju Grupy Carrefour. Jego celem jest walka z codziennym marnotrawstwem na każdym szczeblu funkcjonowania firmy, a także promowanie przeciwdziałania marnotrawstwu wśród dostawców i klientów Carrefour Polska.

Caritas Polska jest największą organizacją pozarządową działającą na polu charytatywnym. Została reaktywowana 10 października 1990 roku przez Konferencję Episkopatu Polski. Odwołuje się do tradycji pracy charytatywnej Caritas sprzed 1950 roku. Działa w oparciu o ustawę z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego. Od 2004 roku posiada status organizacji pożytku publicznego (nr KRS 0000198645).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Caritas i Carrefour dożywią 1260 dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.