Caritas wydała 30 mln euro na walkę z głodem

Caritas wydała 30 mln euro na walkę z głodem
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Tegoroczna pomoc Caritas na rzecz głodujących we wschodniej Afryce przekroczyła już 30 mln euro - poinformowali Benedykta XVI przedstawiciele tej kościelnej organizacji charytatywnej, która posiada swe oddziały w niemal wszystkich krajach świata.

W odpowiedzi na apel Papieża o pomoc dla ofiar suszy, przedstawili mu oni dotychczasowe zaangażowanie tej organizacji w tym regionie. W spotkaniu z Benedyktem XVI uczestniczyli m.in. dyrektorzy Caritas z Somali, Włoch i Stanów Zjednoczonych. Podkreślono, że kościelna pomoc nie ogranicza się do rozdawnictwa żywności, ale obejmuje również tworzenie instalacji wodnych i odbudowę rolnictwa, poprzez dostarczanie ziarna na zasiew czy zwierząt w celu odnowienia hodowli.

Alistair Dutton, dyrektor Caritas Internationalis ds. kryzysów humanitarnych, powiedział Papieżowi, że główną przyczyną aktualnego głodu w Afryce wschodniej nie jest susza, lecz zaniedbania człowieka, chroniczny brak rozwoju, nieprzygotowanie na kaprysy przyrody oraz konflikty wewnętrzne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Caritas wydała 30 mln euro na walkę z głodem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.