Centralne nabożeństwo ekumeniczne 2021 już jutro w Łodzi

Centralne nabożeństwo ekumeniczne 2021 już jutro w Łodzi
(fot. unsplash.com)
1 miesiąc temu
KAI / df

Centralne nabożeństwo Tygodnia Ekumenicznego w Polsce odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 stycznia br. O godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej pw. św. Stanisława w Łodzi. Nabożeństwu przewodniczyć będzie metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Z uwagi na obostrzenia nabożeństwo będzie transmitowane przez kanał YouTube Archidiecezja Łódzka. Tegoroczny tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan odbywa się od 18 do 25 stycznia pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por. J 15,5–9)”.

W tym roku obchody są nieco skromniejsze z uwagi na trwającą pandemię covid- 19 i związane z tym ograniczenia. Niemniej we wszystkich świątyniach – w tym czasie – trwa modlitwa o jedność.

Centralne nabożeństwo Tygodnia Ekumenicznego w Polsce odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 stycznia br. O godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej pw. św. Stanisława w Łodzi. Nabożeństwu przewodniczyć będzie metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

- Bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tej wspólnej modlitwie. Tych, którzy mogą - w samej katedrze, a wszystkich pozostałych – za pośrednictwem transmisji na naszym kanale na YouTube – zapraszał abp Ryś.

Na terenie Archidiecezji Łódzkiej znajdują się świątynie należące do kilku Kościołów zrzeszonych w łódzkim oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej, wśród których są: Cerkiew Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego – z biskupem Atanazym ordynariuszem diecezji łódzko - poznańskiej, Kościół Ewangelicko – Augsburski – z biskupem Janem Cieślarem ordynariuszem diecezji warszawskiej, Kościół Ewangelicko – Reformowany – z biskupem naczelnym Kościoła - Markiem Izdebskim, Kościół Ewangelicko – Metodystyczny, Zbór Chrześcijan Baptystów, Kościół Starokatolicki Mariawitów – z biskupem Włodzimierzem Jaworskim – ordynariuszem diecezji śląsko – łódzkiej i Kościół Polskokatolicki.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Grzegorz Ryś
27,93 zł
39,90 zł

Słowo, które ma moc zmienić Twoje życie.

Ta książka może towarzyszyć Ci każdego dnia. Sięgnij po nią, gdy zauważysz, że tempo spraw i obowiązków zasłania Ci to, co naprawdę ważne.

Biskup Grzegorz Ryś, jak mało...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Centralne nabożeństwo ekumeniczne 2021 już jutro w Łodzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.