Charyzmatycy przeciwko bluźnierczej akcji

8 lat temu
KAI / drr

Roberto Junior, sekretarz Grupy Odnowy w Duchu Świętym twierdzi, że młodzież katolicka czuje się obrażona z powodu "braku szacunku dla religii. Słowo missa (Msza św.) odnosi się do naszej wiary i stanowi centrum i szczyt wspólnoty chrześcijańskiej. Impreza ma na celu profanację świętości". Junior krytykuje użycie przez organizatorów elementów zaczerpniętych z liturgii Kościoła katolickiego. "Podczas imprezy używana ma być sutanna i habit zakony, aby przyjąć w nich uczestników. Fotograf ma być przebrany za papieża a konsola do puszczania muzyki udekorowana ma być na wzór ołtarza. Wszystko ma charakter bluźnierczy" - podkreśla Junior.

Sprzeciwiając się tej imprezie młodzież z Odnowy w Duchu Świętym zorganizowała w internecie kampanię "Jestem przeciwny M.I.S.S.A". W sieci społecznościowej zarejestrowało się 554 osób opowiadających się przeciwko imprezie, a na oficjalnej stronie organizatorów M.I.S.S.A. zarejestrowano 256 zwolenników, którzy chcą w niej wziąć udział. Młodzież z Odnowy w Duchu Świętym przygotowała również petycję on-line, która zostanie przekazana do prokuratury aby zapobiec realizacji imprezy. Również w parafiach w Manaus dostępna jest wersja tej petycji, pod którą może podpisać się każda osoba. - Chcemy zebrać przynajmniej dziesięć tysięcy podpisów - stwierdza Junior.

Archidiecezja Manaus stwierdza, że impreza M.I.S.S.A. obraża dobro osobiste Kościoła katolickiego oraz jego wizerunek i cześć. "Zauważamy że impreza ta narusza artykuł 208 kodeksu karnego, ponieważ artykuł ten uważa za przestępstwo publiczne oczernianie aktu lub obiektu kultu, każdy atak na obiekt religijny, jak przedmioty kultu" czytamy w oświadczeniu. Archidiecezja zapewnia, że podjęła niezbędne środki, aby były respektowane prawa, wizerunek i przedmioty kultu. Archidiecezja dąży, aby katolicy nie byli wyszydzani przez imprezę, która rani podstawy wolności religijnej i umacnia uprzedzenia".

Impreza M.I.S.S.A od dwóch lat odbywa się w Rio de Janeiro oraz jej edycja odbyła się już w Niteroi, Buzios, Angra Dos Reis, Brasilia, Belo Horizonte, Sao Paulo, Fortalezie, Maceio, Natal, Teresina i Salwadorze. W sumie w 33 edycjach w całej Brazylii wzięło w niej udział ponad 130 tysięcy osób.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Charyzmatycy przeciwko bluźnierczej akcji
Komentarze (2)
G
gość
13 listopada 2011, 19:55
Więc to nie tylko w Europie... Oj nie. Ale wyczytałam ostatnio ciekawą myśl: że ci, którzy krzyczą najgłośniej, są w gruncie rzeczy najmniej groźni... tzn. prawdziwe zło działa w ukryciu, żeby nie powiedzieć - w skrytości serca. Co troszkę pociesza, mimo wszystko, bo tak było od zawsze, i pewnie jeszcze przez jakiś czas pobędzie:) Sursum corda zatem, wciąż jedziemy na tym samym wózku.
S
Słaba
13 listopada 2011, 19:27
Więc to nie tylko w Europie...

Skomentuj artykuł

Charyzmatycy przeciwko bluźnierczej akcji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.