Brazylia: uroczystości maryjne w Belém

Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

W Belém, największym mieście brazylijskiej Amazonii, trwają uroczystości maryjne. Wydarzeniu towarzyszy jedna z największych procesji chrześcijańskich na świecie. Oblicza się, że dotąd uczestniczyło w niej ponad dwa miliony czcicieli Matki Bożej z Nazaretu. Uroczystości potrwają do 24 października.

Senat Brazylii specjalnym, uroczystym posiedzeniem uczcił obchody maryjne w Belém, jako największe wydarzenie przeżywane w świecie chrześcijańskim. Podczas posiedzenia zabierali głos senatorowie, przedstawiciel Krajowego Instytutu Patrymonium Historycznego i Artystycznego, jak również abp Alberto Taveira z archidiecezji Belém. Wszyscy przemawiający z trybuny Senatu podkreślali wyjątkowość przeżyć wiary mieszkańców północnej Brazylii, ich pobożności wobec Maryi z Nazaretu, jak też rozszerzający się Jej kult z sanktuarium w Belém na inne regiony kraju.

Abp Taveira zaznaczył, że liczny udział wiernych gromadzących się przy figurze Matki Bożej jest przejawem wiary i staje się zarazem wielkim dziełem ewangelizacyjnym, przynoszącym stałe owoce. Uroczystości maryjne pozostawiają bardzo wymowne owoce w życiu społecznym i we wspólnocie Kościoła - podkreślił hierarcha.

Główny koordynator uroczystości Maryjnych w Belém, lekarz Cesar Neves zaznaczył, że podczas wszystkich dni poświęconych Matce Bożej, na terenie całego stanu Pará, w sposób bardzo widoczny spada przestępczość.

Najwięcej pielgrzymów uczestniczy w uroczystościach w drugą niedzielę października, aczkolwiek oddawanie czci Maryi z Nazaretu, udział w różnych procesjach i nabożeństwach ma miejsce od marca do grudnia każdego roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Brazylia: uroczystości maryjne w Belém
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.