Brazylijska młodzież ewangelizuje w sieci

Brazylijska młodzież ewangelizuje w sieci
Logo źródła: Radio Watykańskie Z. Malczewski TChr / Radio Watykańskie / slo

Brazylijska młodzież mobilizuje się do ewangelizacji w internecie. Wykorzystywać będzie w tym celu portale społecznościowe, takie jak Twitter czy Facebook. Ewangelizacyjna akcja internetowa ma towarzyszyć światowemu spotkaniu młodzieży w Madrycie. Jej inicjatorem jest duszpasterstwo młodzieży archidiecezji Rio de Janeiro.

Młodzieżowa inicjatywa prowadzenia akcji ewangelizacyjnej poprzez internet nie jest w Rio de Janeiro nowością. Z okazji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu (obchodzonego w Brazylii 5 czerwca br.) duszpasterstwo komunikacji archidiecezji Rio zaangażowało wszystkich uczestników tego duszpasterstwa do prowadzenia ewangelizacji za pośrednictwem internetu.

Odpowiedzialni za duszpasterstwo młodych w Rio de Janeiro podkreślają, że internet staje się miejscem uprzywilejowanym do prowadzenia akcji ewangelizacyjnej wśród brazylijskiej młodzieży katolickiej. Równocześnie zachęcają wszystkich do włączenia się do tej wielkiej mobilizacji na rzecz ewangelizacji za pośrednictwem portali społecznościowych. Wystosowano w związku z tym prośbę, aby ewangelizatorzy-wolontariusze umieszczali w internecie pozytywne przesłania. Mogą to być cytaty z Pisma Świętego, wypowiedzi osób kanonizowanych czy beatyfikowanych, jak również refleksje o życiu i miłości Bożej.

Podstawą internetowej akcji ewangelizacyjnej jest otwartość na drugiego człowieka, bez wypowiadania osobistych osądów, czy też dyskryminowania kogokolwiek. Główną myślą tej inicjatywy jest głoszenie Chrystusa młodym - tak tym uczestniczącym w spotkaniu w Madrycie, jak pozostającym na miejscu. Celem inicjatywy jest głosić w erze cyfrowej wielką Prawdę, którą jest Jezus Chrystus.

Aktualna akcja ewangelizacyjna jest też przygotowaniem do Krajowego Dnia Młodzieży, który w Brazylii będzie obchodzony w październiku.

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Brazylijska młodzież ewangelizuje w sieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.