Chile: kolejny zamach na kościół katolicki

Chile: kolejny zamach na kościół katolicki
(fot. Autor PAP/EPA/CAMILO TAPIA)
KAI / sz

W Santiago już po raz kolejny celem ataku stała się świątynia katolicka. Włoska salezjańska agencja prasowa ANS podała, że grupa zakapturzonych, ubranych na biało mężczyzn wrzuciła 22 sierpnia koktajle Mołotowa do przedsionka kościoła Wdzięczności Narodowej (Iglesia de la Gratitud Nacional).

Ogień, który objął drewniane drzwi wejściowe, szybko ugaszono, toteż nie było żadnych strat materialnych ani ofiar w ludziach. Agencja przypomniała, że w czerwcu br. dokonano podobnego zamachu na to samo miejsce.

Salezjanie, którzy opiekują się świątynią, oznajmili, że atak nastąpił kilka minut po zakończeniu porannej Mszy św. Zaznaczyli, że poprzedni taki incydent był dziełem młodych ludzi uczestniczących w manifestacji zorganizowanej przez uczniów jednej ze stołecznych szkół wyższych. Kościół został częściowo okradziony i zniszczono w nim obraz Pana Jezusa.

Zakonnicy potępili ten kolejny akt przemocy i podkreślili, że stanowi on zagrożenie nie tylko dla dziedzictwa kulturowego kraju, ale także wolności religijnej. Zwrócili uwagę, że w ostatnim okresie dochodzi co pewien czas do zamachów na ich świątynię, przy czym rysowanie na niej obraźliwych i bluźnierczych graffiti i obrzucanie jej kamieniami należą do najmniej szkodliwych. W lipcu ub. roku nieznani sprawcy wdarli się do wnętrza kościoła i mocno zniszczyli jego wyposażenie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Chile: kolejny zamach na kościół katolicki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.