Chile: kościelna pomoc po trzęsieniu ziemi

Radio Watykańskie / slo

„Dach dla Chile” – kościelna fundacja o takiej nazwie organizuje przy pomocy młodych wolontariuszy budowę tymczasowych schronień dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi, jakie tydzień temu nawiedziło ten kraj.

To zaledwie jedna z katolickich inicjatyw humanitarnych podjętych w tych dniach. Fundację odwiedził sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun w ramach swojej wizyty solidarności w Chile. Kościelna pomoc nadchodzi głównie za pośrednictwem chilijskiej Caritas wspieranej także z zagranicy. Na przykład Konferencja Episkopatu Włoch przeznaczyła na ten cel 1 mln euro.

Problem pomocy ofiarom kataklizmu i późniejszej odbudowy stał w centrum spotkania prezydent Michelle Bachelet z kierownictwem tamtejszego episkopatu. Kończąca kadencję głowa państwa wyraziła uznanie dla kościelnych inicjatyw związanych z duchową i materialną opieką nad poszkodowanymi. Podkreślono, że kościelna pomoc jest wyrazem narodowej solidarności i nadziei. „Kościół stracił w trzęsieniu ziemi wiele świątyń i innych obiektów, jednak to, co nas obecnie bardziej zajmuje, to żywe świątynie, czyli ludzie, którzy cierpią, którzy stracili swoich bliskich czy majątek” – stwierdził podczas spotkania przewodniczący episkopatu Chile, bp Alejandro Goic.

   

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Chile: kościelna pomoc po trzęsieniu ziemi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.