Chile: siostra zakonna szefową duszpasterstwa w diecezji

Chile: siostra zakonna szefową duszpasterstwa w diecezji
(fot. twitter.com/CNNChile)
4 miesiące temu
KAI / kk

Zakonnica została szefową duszpasterstwa w diecezji San Felipe w środkowym Chile. Siostra Nelly León będzie koordynowała pracę różnych działów duszpasterstwa jako „delegatka biskupia ds. duszpasterstwa ogólnego”.

60-letnia s. Nelly León należy do zgromadzenia sióstr Dobrego Pasterza. Przez wiele lat była kapelanką w więzieniu dla kobiet w Santiago de Chile. Pracowała też w SENAME – instytucji rządowej, zajmującej się ochroną prawną dzieci i młodzieży, a także kontrolą adopcji. Od dwóch lat natomiast przebywa w ośrodku duchowości swego zgromadzenia w San Felipe.

Informując o nominacji, bp Gonzalo Bravo Álvarez wskazał, że ma ona na celu kontynuację procesu odnowy duszpasterskiej w diecezji San Felipe. Wyjaśnił, że s. Nelly León będzie koordynowała pracę prowadzoną przez różnych delegatów biskupich, jak również dbała o to, by „wszyscy mogli wykorzystać swe talenty i zdolności w służbie królestwa Bożego w różnych kontekstach duszpasterskich”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch
25,83 zł
36,90 zł

Uchyl drzwi, za którymi czeka Bóg

Czy wiesz, jak brzmią pierwsze słowa, które wypowiada Bóg do człowieka w Księdze Apokalipsy? „Przestań się lękać!” (Ap 1,17). Bóg wie, że różnie możemy patrzeć na tajemnicze objawienie, jakie...

Skomentuj artykuł

Chile: siostra zakonna szefową duszpasterstwa w diecezji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.