Chrystus zwyciężył fizyczną i duchową śmierć

Chrystus zwyciężył fizyczną i duchową śmierć
Chrystus zwyciężył fizyczną i duchową śmierć (fot. EPA/ALESSANDRO DI MEO)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Nasze serce wyrywa się poza mur śmierci, lecz tym, który ten mur prawdziwie zburzył jest Jezus Chrystus, który jest zmartwychwstaniem i życiem. Mówił o tym Benedykt XVI w rozważaniu poprzedzającym Anioł Pański.

Papież wskazał, że wiara w zmartwychwstanie ciała nie była oczywistością ani w Starym Testamencie, ani w czasach Jezusa, a i dziś wielu chrześcijan ma tu wątpliwości i wahania, „bo przecież chodzi o rzeczywistość, która przekracza możliwości naszego rozumu, i wymaga aktu wiary”.

„Ale istnieje jeszcze inna śmierć, z którą Chrystus stoczył najcięższą walkę, płacąc cenę krzyża: to jest śmierć duchowa, grzech, który grozi zniszczeniem egzystencji człowieka – mówił Papież.

– Aby zwyciężyć tę śmierć Chrystus umiera, a Jego zmartwychwstanie nie jest powrotem do poprzedniego życia, ale otwarciem na nową rzeczywistość, nową ziemię, osiągniętą ostatecznie w Niebie Boga. Dlatego św. Paweł pisze: «A jeżeli mieszka w Was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten co wskrzesił Chrystusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was Ducha» (Rz 8,11).

Drodzy Bracia, zwróćmy się ku Dziewicy Maryi, która już uczestniczy w Zmartwychwstaniu, aby nam pomogła wypowiedzieć z wiarą: «Tak Panie. Ja mocno wierzę, żeś Ty jest Mesjasz, Syn Boży» (J 11,27), i odkryć naprawdę, że On jest naszym zbawieniem”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Chrystus zwyciężył fizyczną i duchową śmierć
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.