Chrześcijanie potępiają zabójstwo Bhattiego

Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Także Kościół katolicki i chrześcijanie w Indiach potępili zabójstwo Shahbaza Bhattiego, ministra do spraw mniejszości w rządzie Pakistanu. Bhatti był jedynym katolikiem w tym rządzie. Występował o zmianę kontrowersyjnej ustawy o bluźnierstwie, która obowiązuje w tym kraju. Bhatti głośno mówił, że prawo to wykorzystywane jest do zastraszania mniejszości. Do morderstwa przyznali się talibowie.

Ks. Babu Joseph, rzecznik episkopatu Indii mówi o obawach chrześcijan i obrońców praw człowieka w związku z zamordowaniem Shahbaza Bhattiego: „Był w Pakistanie bardzo mocnym głosem, który przeciwstawiał się prawu o bluźnierstwie. Prawo to było bowiem wykorzystywane do atakowania mniejszości, zwłaszcza chrześcijan. Z pewnością ma miejsce bardzo smutny rozwój sytuacji w Azji Południowej. Coraz częstsze są wystąpienia przeciw mniejszościom religijnym. Dotyczy to szczególnie chrześcijan. Jesteśmy zaniepokojeni tym zjawiskiem. Następujące po sobie wydarzenia w Pakistanie uzmysławiają jak nietolerancyjne wobec wspólnot mniejszościowych jest społeczeństwo tego kraju”.

DEON.PL POLECARzecznik indyjskiego episkopatu akcentuje potrzebę tolerancji w tak bardzo różnorodnym pod względem wyznaniowym regionie świata, jakim jest Azja Południowa. „Jest bardzo ważne, aby w Azji Południowej panowała większa tolerancja i zrozumienie dla różnorodnych tradycji religijnych. W przeciwnym razie ekstremizm religijny i polaryzacja społeczeństwa w oparciu o podziały religijne prowadzić będą do rosnącej destrukcji. Nie będzie to korzystne dla przyszłości Azji Południowej”.

Ks. Babu Joseph podkreśla, że w Pakistanie nie tylko chrześcijanie, ale także hinduiści i sikhowie narażeni są na szykany i represje ze strony muzułmańskiej większości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Chrześcijanie potępiają zabójstwo Bhattiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.