"Chrześcijanie stają się znakiem sprzeciwu"

"Chrześcijanie stają się znakiem sprzeciwu"
Wielkim zadaniem dla chrześcijan jest "być solą ziemi" w świecie, który nieraz od Boga tak bardzo się oddala. "Być solą ziemi" to znaczy przypomnij sobie, kim jesteś i bądź tym kim jesteś w każdej dziedzinie życia, w rodzinie, w kulturze, w polityce, w służbie dla dobra wspólnego - podkreślił przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich. (fot. Wonderlane / flickr.com)
KAI / im

Jednym z wielkich problemów naszych czasów jest problem tożsamości chrześcijan - powiedział kard. Stanisław Ryłko na rozpoczęcie kilkudniowego pobytu w Poznaniu. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich jest gościem specjalnym Poznańskiego Forum Duszpasterskiego, które poświęcone będzie roli świeckich w Kościele i ich obecności w społeczeństwie.

Wśród uczestników forum obok kard. Ryłko znajdą się abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i abp Henryk Hoser, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej. Podczas forum odbędzie się dyskusja z udziałem Jacka Pulikowskiego, prof. Anieli Dylus, Marka Jurka i Jana Pospieszalskiego na temat powinności katolików w rodzinie, gospodarce, polityce i mediach.

Na forum do Poznania przybędą goście z całej Polski. Najliczniejszą grupę zgłoszonych uczestników stanowią członkowie różnych ruchów i stowarzyszeń katolickich, są też nauczyciele, przedstawiciele parafii, ludzie nauki i przedstawiciele administracji samorządowej.

Organizatorem Poznańskiego Forum Duszpasterskiego jest Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Archidiecezji Poznańskiej oraz Akcja Katolicka. Forum obradować będzie w sobotę 29 września w auli Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej.

DEON.PL POLECA

Sesji towarzyszyć będzie wystawa na temat pomnika Najświętszego Serca Pana Jezusa, zwanego Pomnikiem Wdzięczności, który był odsłonięty i poświęcony 80 lat temu w Poznaniu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Chrześcijanie stają się znakiem sprzeciwu"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.