Chrześcijanie w Indiach codziennie stają się ofiarami przemocy. Statystyki są niepokojące

Chrześcijanie w Indiach codziennie stają się ofiarami przemocy. Statystyki są niepokojące
(fot. depositphotos.com)
"ADF International" / pk

Przemoc wobec wyznawców Chrystusa w Indiach bardzo nasiliła się od początku roku. "Tylko w styczniu potwierdzono 29 brutalnych ataków w 13 stanach Indii" - informuje "ADF International".

Ataki bardzo często wyglądają podobnie. Tłum ludzi przybywa na spotkanie modlitewne, krzyczy obelżywe hasła, nęka modlących się, a nawet ich biczuje. Ofiarami agresorów są często kobiety i dzieci. Następnie pastorzy lub księża są aresztowani przez policję pod fałszywymi zarzutami przymusowych nawróceń.

W wiosce w stanie Chhattisgarh mieszkańców bito, a ich Biblie zniszczono. W Tamil Nadu tłum oprawców zabrał siłą kilku chrześcijan do świątyni hinduskiej, gdzie pobrudzono ich twarze popiołem i zmuszono do wielbienia hinduskich bogów. Jak dotąd żadna sprawa nie została wniesiona do policji.

Indie: znaleziono ciało młodego księdza>>

DEON.PL POLECA

Siostra Concelia Baxla jest Misjonarką Miłosierdzia. Pracowała w wielu sierocińcach, którymi opiekuje się jej zakon. "W zeszłym roku została aresztowana pod fałszywymi zarzutami handlu ludźmi, ponieważ jeden ze współpracowników rzekomo wziął pieniądze na ułatwienie adopcji" - informuje portal "ADF International". "Podczas gdy wszystkie inne osoby zaangażowane w sprawę otrzymały zwolnienie za kaucją, odwołanie s. Concelii odrzucano wiele razy".

W Indiach napadnięto i aresztowano księdza. "Tłem jest popularność, jaką cieszył się ks. Pereira wśród hindusów">>

Paul Coleman, dyrektor wykonawczy "ADF International", powiedział: "Chociaż prawo do wolności religii jest chronione przez konstytucję Indii, niemniej jednak widzimy, że chrześcijanie spotykają się z prześladowaniem i odmową przyznania im podstawowych praw. Niestety niedawne ataki nie są odosobnionymi incydentami, ale pokazują, co dzisiaj wielu chrześcijan doświadcza w Indiach. Wszyscy ludzie mają prawo do swobodnego wyboru i przeżywania swojej wiary. Wzywamy rząd Indii do utrzymania tego prawa i uczynienia więcej w celu ochrony mniejszości religijnych i promowania wolności religijnej".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Musiał SJ

Nie dokonaliśmy jeszcze rozrachunku historycznego. W Niemczech, we Francji, we Włoszech pisze się jasno: tacy byliśmy, my kolaboranci, i my, którzy pomagaliśmy Żydom. A w Polsce, kiedy zaczyna się rozmawiać o antysemityzmie, to ludzie reagują...

Skomentuj artykuł

Chrześcijanie w Indiach codziennie stają się ofiarami przemocy. Statystyki są niepokojące
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.