Chrześcijanie, żydzi i muzułmanie dyskutują o przebaczeniu
Zwierzchnicy religijni, politycy i naukowcy dyskutują w tych dniach w Jerozolimie na temat przebaczenia. Na spotkanie to przybyli m.in. palestyński minister ds. religii Mahmud Al-Habasz, kard. Luis Antonio Tagle z Manili, były minister w rządzie Kamerunu - Adamou Ndam Njoya i katolicki biskup Ammanu - William Shomali.
Orędzie wideo do uczestników przesłał były naczelny rabin Wielkiej Brytanii i laureat Nagrody Templetona Jonathan Sacks.
Głównym tematem dyskutowanym na "konferencji o pojednaniu", zorganizowanej w katolickim centrum Notre Dame w Jerozolimie, jest znaczenie przebaczenia w religiach monoteistycznych.
Wszyscy uczestnicy zgromadzenia są zgodni co do tego, że pojednanie jest naczelną wartością ludzką nie tylko w wielkich religiach świata - oznajmiły media w pierwszym dniu obrad. Rozmowy skupiają się przede wszystkim na świadectwach wiary z różnych krajów, prowadzone też będą dyskusje, które ukażą różnorodność realnych kroków przebaczenia.
Jeden z założycieli Międzynarodowego Instytutu Przebaczenia i pomysłodawca konferencji - Robert Enright powiedział dziennikarzom, że świadomie nie będzie mowy o przenoszeniu tego tematu w sferę polityczną. Porównał to z "wypuszczeniem niewytrenowanego zawodnika na trasę maratonu".
Skomentuj artykuł