Chwali papieża, ale krytykuje program ŚDM

Chwali papieża, ale krytykuje program ŚDM
(fot. EPA/Sebastiao Moreira)
KAI / drr

Brazylijski teolog wyzwolenia o. Carlos Alberto Libânio Christo znany jako Frei Betto ma wiele pozytywnych oczekiwań związanych z wizytą papieża Franciszka w Brazylii. Jednocześnie uznał za konieczne wprowadzenie pewnych zmian w programie podróży papieża.

"Z dotychczasowego programu widać, że zaplanowano za mało spotkań z uczestnikami Światowego Dnia Młodzieży i za wiele spotkań z dostojnikami kościelnymi" - napisał w komentarzu na łamach włoskiej gazety "Il Fatto Quotidiano".

DEON.PL POLECA
"Podczas, gdy lud na ulicach daje przykład życia prawdziwą demokracją, organizatorzy ŚDM zdecydowali zamknąć papieża pośród kolumn i pałaców" - napisał brazylijski dominikanin. Skrytykował także fakt, że papież pobłogosławi flagi Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady, które odbędą się w Rio de Janeiro w 2016 roku. Jego zdaniem papież nie powinien tego robić, ponieważ olimpiady nie mają żadnego znaczenia religijnego.

Niezależnie od tych słów krytyki o. Betto w liście otwartym do papieża Franciszka wyznaje, że jest zafascynowany Ojcem Świętym. Teolog wyzwolenia podkreślił, że Brazylia przyjmie papieża z otwartymi ramionami i sercami, jakby "Bóg był Brazylijczykiem". Papież odnowił nadzieję, że "Kościół katolicki znowu się zbliża do Ewangelii Chrystusowej i oddala od monarchii, która rządzi Watykanem".

Frei Betto należy do czołowych przedstawicieli teologii wyzwolenia w Brazylii.

Papież Franciszek przebywać będzie z wizytą w Brazylii w dniach 22-28 lipca z okazji 28 Światowego Dnia Młodzieży.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Chwali papieża, ale krytykuje program ŚDM
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.