Ci bliźniacy całe życie spędzili ze sobą. Razem zostali też... wyświęceni na kapłanów

Ci bliźniacy całe życie spędzili ze sobą. Razem zostali też... wyświęceni na kapłanów
(fot. facebook.com / seminaristitreviso / davide.crespi)
11 miesięcy temu
aleteia.org / facebook.com / jb

Przyznają, że wiele wsparcia otrzymali od rodziców. "Dzięki ich pierwszemu «tak» i ich świadectwu mogliśmy powiedzieć «tak» na każdym kroku".

Historię ich powołania oraz dalszej drogi opisała Aleteia.

Kiedy David i Giacomo byli w piątej klasie, razem z kolegami zainteresowali się duszpasterstwem powołaniowym przy seminarium. Wspominają to tak: "W wieku 11 lat nie pytasz siebie, czy chcesz zostać księdzem. Wszystko zaczyna się jak nowa przygoda. Kiedy dorastaliśmy, każdy z nas miał czas, żeby rozeznać. Zaczęliśmy od studiów teologicznych, a potem postanowiliśmy wybrać drogę kapłańską".

Przyjęli święcenia kapłańskie od biskupa Treviso, Gianfranco Agostino Gardina, w sobotę 25 maja w kościele katedralnym wraz z trzema przyjaciółmi: don Luca Biasini, don Riccardo De Biasi i don Nicola Stocco.

Są bliźniakami, ale obaj podkreślają, że rozeznanie każdego z nich było osobiste, autonomiczne i wolne. Nigdy nie stanęli naprzeciwko siebie, pytając: co zamierzasz zrobić? Po prostu dzielili tą samą ścieżkę. Przyznają, że wiele wsparcia otrzymali od rodziców. "Dzięki ich pierwszemu «tak» i ich świadectwu mogliśmy powiedzieć «tak» na każdym kroku".

Opublikowany przez Giacomo Crespi Sobota, 13 maja 2017

Seminarium było oddalone od ich domu o 26 mil, dlatego tata bliźniaków specjalnie kupił nowy samochód, żeby móc co tydzień ich odwiedzać i uczestniczyć w formacji przeznaczonej dla rodziców przyszłych kapłanów.

O swoim powołaniu ksiądz David mówi teraz tak: "mam poczucie wewnętrznego spokoju, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyłem. Wiem, że jestem tam, gdzie Bóg przeznaczył dla mnie miejsce. Mam szczęście, że mój brat jest u boku. On doskonale rozumie głębię i znaczenie wszystkiego, czego doświadczamy".

Opublikowany przez Davide Crespi Poniedziałek, 13 maja 2019

Po pierwszej mszy koncelebrowanej przez bliźniaków, Giacomo podziękował Davidowi: "Dziękuję, dla mnie jesteś bratem, moim bliźniakiem, moim towarzyszem w drodze i moim prawdziwym przyjacielem. Błogosławiony ksiądz Pingo Puglisi mówił: «Bóg kocha, ale zawsze przez kogoś szczególnie», dla mnie jesteś jedną z tych osób".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Luis Antonio G. Tagle, Lorenzo Fazzini, Gerolamo Fazzini
27,93 zł
39,90 zł

Czego potrzebuje Kościół, by sprostać wyzwaniom nowoczesności

Przyjaciele mówią na niego „Chito”. Tym zdrobnieniem posługuje się na swoim koncie na Twitterze. Nie zmieniła tego nawet nominacja kardynalska w 2012 r. 

Luis Antonio Tagle wyróżnia...

Skomentuj artykuł

Ci bliźniacy całe życie spędzili ze sobą. Razem zostali też... wyświęceni na kapłanów
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Ci bliźniacy całe życie spędzili ze sobą. Razem zostali też... wyświęceni na kapłanów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.