Co 10 członek Kongresu jest absolwentem szkół jezuitów

Co 10 członek Kongresu jest absolwentem szkół jezuitów
(fot. shutterstock.com)
4 lata temu
KAI / ml

Co 10 członek Kongresu USA jest absolwentem szkoły średniej lub wyższej prowadzonej przez jezuitów. Poinformowało o tym na swojej stronie internetowej AJCU - stowarzyszenie 28 uczelni prowadzonych przez jezuitów.

W porównaniu z minioną kadencją liczba jezuickich absolwentów wzrosła z 50 do 56. Ogółem podczas 115. kadencji Kongresu USA zasiada 535 senatorów i reprezentantów. Dwunastu absolwentów szkół jezuickich zasiada w Senacie, a 44 w Izbie Reprezentantów.
Informacja AJCU wymienia wśród nich Catherine Cortez Masto, pierwszą latynoskę w Senacie i Stephanie Murphy, jako pierwszą kongresmenkę USA pochodzącą z Wietnamu. Ponadto, co drugi członek nowego Kongresu USA jest absolwentem Georgetown University. 
Ogólnie w składzie Kongresu znajduje się więcej katolików niż kiedykolwiek. Obecnie stanowią oni jedną trzecią w Izbie Reprezentantów i niemal jedną czwartą w Senacie. Jednocześnie - od lat 60-tych XX w. - odnotowuje się systematyczny spadek liczby protestantów. Podczas gdy podczas 87. kadencji Kongresu w latach 1961-1963 było ich 398, a więc 75 proc., obecnie jest ich tylko 56 proc.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Co 10 członek Kongresu jest absolwentem szkół jezuitów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.