Co 12 sekund umiera z głodu dziecko

Co 12 sekund umiera z głodu dziecko
(fot. dfid uk department for international development / flickr.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / slo

"Co 12 sekund umiera z głodu dziecko" - między innymi takie słowa wypowiedział w Wiedniu przewodniczący Caritas Internationalis kard. Andrés Rodríguez Maradiaga. Zakończył się tam międzynarodowy kongres na temat głodu w świecie i bezpieczeństwa żywnościowego. Został on zorganizowany 1 i 2 czerwca przez Caritas Internationalis pod hasłem "Przyszłość bez głodu".

Honduraski hierarcha podkreślił w czasie kongresu, że głód nie jest czymś nieuniknionym i ma swoje społeczne, ekonomiczne i polityczne przyczyny. Przyczyną głodu nie jest brak środków finansowych, ale niespełnienie wymogów solidarności.

Przewodniczący Caritas Internationalis zauważył, że rządy państw i najbardziej zaawansowane ekonomicznie kraje wydają ogromne środki próbując rozwiązać obecny kryzys finansowy, a mówiąc ściślej, ochronić system bankowy, który przyczynił się do wywołania tego kryzysu przez pozbawione skrupułów spekulacje. Można zatem wyobrazić sobie podobną mobilizację środków i przeznaczenie ich na zabezpieczenie dostępu do żywności dla miliarda ludzi, by w ten sposób zlikwidować problem głodu.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Co 12 sekund umiera z głodu dziecko
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.