COMECE o starzejącej się Europie

Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / drr

Starzenie się społeczeństwa i międzypokoleniowa solidarność, zwłaszcza w rodzinie, to temat sesji plenarnej Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej.

Otwierając rozpoczęte w Brukseli trzydniowe obrady, bp Adrianus van Luyn SDB wyraził wdzięczność wszystkim, którzy przyjęli na siebie misję głoszenia Chrystusa w Europie. W spotkaniu bierze udział dwudziestu trzech przedstawicieli episkopatów państw Unii. Biskupi odniosą się do trudności demograficznych, jakie przeżywa Stary Kontynent, gdzie średnia wieku mieszkańców ustawicznie wzrasta. Na jutro zaplanowano wybór nowego przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących COMECE.

Z biskupami spotkał się między innymi Michel Camdessus, były Dyrektor Generalny Międzynarodowego Funduszu Walutowego. W wystąpieniu mówił przede wszystkim o solidarności i braterstwie, na których budowana była europejska wspólnota. Podkreślił, że wartości te mogą pomóc także dzisiaj w przezwyciężeniu kryzysu ekonomicznego i finansowego, jaki dotyka boleśnie Unię Europejską.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

COMECE o starzejącej się Europie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.