COMECE: rezolucja parlamentu świadectwem niepojących przemian

COMECE: rezolucja parlamentu świadectwem niepojących przemian
(Fot. pl.depositphotos.com)
4 miesiące temu
KAI/dm

Przyjęcie przez Parlament Europejski Raportu Matića jest świadectwem niepokojących przemian w Europie - uważa sekretarz generalny Rady Episkopatów Unii Europejskiej COMECE, ks. Manuel Barrios Prieto. Zaznacza, że choć rezolucja nie ma mocy wiążącej, to jednakże fakt, że większość parlamentarzystów uznała aborcję za prawo człowieka, a zarazem odmówiła pracownikom medycznym prawa do sprzeciwu sumienia, pokazuje, że Europa oddala się od swej antropologicznej tożsamości, która stawia w centrum godność człowieka.

Raport został przyjęty w środę wieczorem przy 378 głosach za, 255 przeciw i 42 wstrzymujących się. Ks. Manuel Barrios Prieto uważa, że było to bardzo ważne głosowanie i dlatego europejscy biskupi już wcześniej przypominali parlamentarzystom o ich szczególnej odpowiedzialności.

- Jak to możliwe, że Europa, która ma chrześcijańskie korzenie, Europa, która stawia godność osoby na pierwszym miejscu i której projekt europejski charakteryzuje się właśnie obroną życia i istoty ludzkiej, mężczyzny i kobiety, uważa aborcję za prawo? - pyta ks. Barrios Prieto.

Zaznacza, że głosowanie nad sprawozdaniem Matića było bardzo sporne, a różnica głosów nie była duża. Niemniej wynik, jak ocenia, jest niepokojąc, świadczy o kryzysie antropologicznym oraz dowodzi zmiany mentalności i postrzegania świata.

- Wszyscy powinniśmy się tym niepokoić - stwierdził sekretarz generalny Rady Episkopatów Unii Europejskiej.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

COMECE: rezolucja parlamentu świadectwem niepojących przemian
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.