Córka Trumpa spotka się ze wspólnotą, która ratuje uchodźców

Córka Trumpa spotka się ze wspólnotą, która ratuje uchodźców
(fot. PAP/EPA/STR)
ilmessaggero.it / kw

Podczas swojego pobytu w Rzymie, Ivanka Trump - córka obecnego prezydenta USA - spotka się ze wspólnotą Sant'Egidio, która pomaga Franciszkowi we wsparciu migrantów i uchodźców.

W czasie spotkania ze wspólnotą, Ivanka spotka się z kobietami, które stały się ofiarami handlu ludźmi. Wraz z ojcem będzie również uczestniczyć w otwartym spotkaniu z papieżem Franciszkiem, które odbędzie się 24 maja.

DEON.PL POLECA
"Spotkania Ivanki Trump w Rzymie są częścią polityki administracji (prezydenta Trumpa - przyp. red.), aby walczyć z handlem ludźmi zarówno w kraju, jak i za granicą" - powiedział jeden z urzędników Białego Domu przed podróżą Trumpa.

Wspólnota Sant'Egidio jest m.in. odpowiedzialna za inicjatywę tzw. korytarzy humanitarnych, w ramach której do Włoch, Francji i Hiszpanii mogą dotrzeć najbardziej potrzebujący uchodźcy z Bliskiego Wschodu i Afryki bez konieczności udawania się w niebezpieczną podróż przez Morze Śródziemne. Jest to też inicjatywa, która pozwala skutecznie przeciwdziałać zjawisku handlu ludźmi.

Czym są korytarze humanitarne? >>

Papież Franciszek jak dotychczas kilkakrotnie odwiedził Wspólnotę oraz otwarcie wsparł jej działania.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Córka Trumpa spotka się ze wspólnotą, która ratuje uchodźców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.