"Czas to Miłość" - premiera piosenki do słów kard. Stefana Wyszyńskiego

"Czas to Miłość" - premiera piosenki do słów kard. Stefana Wyszyńskiego
Gabi Gąsior w teledysku do piosenki "Czas to Miłość" (mat. prasowe)
Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

10 września odbyła się premiera piosenki i teledysku "Czas to Miłość", w wykonaniu Gabi Gąsior. Utwór powstała do słów kard. Stefana Wyszyńskiego, wybranych specjalnie na tę okazję. Całość projektu ma symbolizować wspólnotowe dążenie różnorodnych ludzi do realizacji przesłania Prymasa Tysiąclecia.

Piosenka powstała w związku z beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej, która odbędzie się 12 września br. oraz przy okazji wydarzeń w Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w warszawskim Wilanowie.

- Piosenka „Czas to miłość” powstała z tekstów i fragmentów wypowiedzi kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wybrałam te, które poruszają mnie najbardziej, bo dotyczą wspólnotowości, życia razem - jedni dla drugich. Nauka w nich zawarta jest ewangeliczna i ponadczasowa a wspólnym mianownikiem jest nadzieja i wiara w ludzi - mówi Gabi Gąsior.

- Chcieliśmy pokazać, że się różnimy, każdy z nas dźwiga inny bagaż doświadczeń, a jednak każdy z wezwany jest do pomagania innym, do tego, by „podać drugiemu w potrzebie kubek świeżej wody”, do czego nieprzerwanie i ponadczasowo wzywa nas Prymas Tysiąclecia. Moim pragnieniem było stworzyć utwór radosny, lekki - tak, aby po jego przesłuchaniu chciało się nucić refren z tym wymownym przesłaniem „czas to miłość” - tłumaczy wykonawczyni piosenki.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Zając

Człowiek, który został Prymasem Tysiąclecia

Czy można spotkać Prymasa z czasów, gdy był jeszcze zwykłym księdzem, uczniem, dzieckiem? Co łączyło go z Janem Pawłem II, a co z Bolesławem Bierutem? Wspomnienia, luźne myśli, zapamiętane przez...

Skomentuj artykuł

"Czas to Miłość" - premiera piosenki do słów kard. Stefana Wyszyńskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.