Częstochowa: Europejskie Forum Młodych

Częstochowa: Europejskie Forum Młodych
(fot. Foter / Public Domain Mark 1.0)
KAI / ak

Koncertem zespołu "Full Power Spirit" na pl. Biegańskiego w Częstochowie rozpocznie dziś wieczorem Europejskie Forum Młodych. Impreza potrwa do 31 lipca pod hasłem: “Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą".

Część przedpołudniowa Forum będzie odbywać się w budynku Duszpasterstwa Akademickiego, natomiast program popołudniowy i wieczorny w miasteczku namiotowym na placu Biegańskiego, w centrum miasta. Organizatorami wydarzenia są Wspólnota Emmanuel we współpracy z Archidiecezją Częstochowską.

Podczas Forum młodzi będą uczestniczyli w Eucharystii oraz warsztatach, konferencjach, spotkaniach ze szczególnymi gośćmi, którzy podzielą się swoimi świadectwami. Wśród gości forum znajdą się: Anna Golędzinowska, nawrócona modelka i aktorka, Wincenty Łaszewski, doktor teologii dogmatycznej, specjalista w zakresie antropologii mariologicznej, ks. Piotr Mazurkiewicz, politolog, socjolog i filozof oraz zespół Full Power Spirit.

Historia organizacji Europejskiego Forum Młodych sięga początku lat 90. Wspólnota Emmanuel zorganizowała latem 1991 pierwszy zjazd młodych katolików z całej Europy, który odbył się w bawarskim Altötting. Miasteczko stało się wtedy "przystankiem" na drodze do Częstochowy na Światowe Dni Młodzieży. W 2013 r. i 2014 r. Europejskie Forum Młodych odbyło się w Częstochowie.

Zespól "Full Power Spirit" istnieje od 2001 roku. Zespół tworzą raperzy: Miras, Picia i Dzyrooo, toruński Dj Ike, wokalistka Olga Szomańska, beat-boxer PRYK i saksofonista Tomek Busławski. Na koncertach wspomaga ich czteroosobowy zespół instrumentalistów. "Full Power Spirit" zagrał wiele koncertów w kraju i zagranicą.

Więcej informacji o Europejskim Forum Młodych na http://forum.emmanuel.info.pl/

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Częstochowa: Europejskie Forum Młodych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.