Czuwanie modlitewne pamięci ponad 43 tys. uchodźców

Czuwanie modlitewne pamięci ponad 43 tys. uchodźców
Fot. Giovanni_Cancemi / depositphotos.com
1 miesiąc temu
KAI/mk

Czuwanie modlitewne bazylice Matki Bożej na Zatybrzu upamiętnia ponad 43 tys. uchodźców, którzy zmarli w drodze do Europy.

Przed przypadającym w niedzielę 20 czerwca Światowym Dniem Uchodźcy Wspólnota św. Idziego (Comunità Sant’Egidio) organizuje dziś wieczorem w Rzymie czuwanie modlitewne w intencji 43 390 uchodźców, którzy od 1990 roku stracili życie, próbując dostać się do Europy przez Morze Śródziemne lub innymi drogami.

Czuwanie pod hasłem „Umrzeć z nadziei” odbywa się w bazylice Matki Bożej na Zatybrzu. Przewodniczy mu kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.

Współorganizują je inne organizacje zaangażowane w przyjęcie i integrację osób uciekających przed wojną lub innymi sytuacjami nie do zniesienia w swoich krajach: jezuicki ośrodek Astalli, Caritas Włochy, Fundacja Migrantes, Federacja Kościołów Ewangelickich we Włoszech, Skalabryniańska Międzynarodowa Sieć Migracyjna, Chrześcijańskie Stowarzyszenia Pracowników Włoskich (ACLI), stowarzyszenie Wspólnota Papieża Jana XXIII oraz Komboniańskie Stowarzyszenie Służby Emigrantom i Uchodźcom (ACSE).

Podczas czuwania będą wymienione imiona i nazwiska niektórych zmarłych uchodźców i zostaną zapalone świeczki ku ich pamięci. Obecni będą liczni imigranci, a także rodziny i przyjaciele tych, którzy utonęli w morzu.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czuwanie modlitewne pamięci ponad 43 tys. uchodźców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.