Czy papież Franciszek zgodził się na zapłacenie miliona euro okupu?

Czy papież Franciszek zgodził się na zapłacenie miliona euro okupu?
CNA/mk

Kardynał Angelo Becciu, przeciwko któremu w Watykanie toczy się proces o przestępstwa finansowe, zeznał przez sądem, że otrzymał od papieża Franciszka zgodę na wydanie 1 mln euro na uwolnienie zakonnicy uwięzionej przez islamistów w Mali. Taka informację przynosi Catholic News Agency.

Kardynał Becciu był współpracownikiem papieża Franciszka i jednym z najwyższych urzędników watykańskiego Sekretariatu Stanu. Został przez papieża zdymisjonowany po tym, jak ujawnione zostały nieprawidłowości w sprawie operacji finansowych, jakimi się zajmował. Jeden z zarzutów dotyczy nadużyć przy zakupie luksusowej nieruchomości w Londynie. Po przeprowadzonym dochodzeniu i postawieniu kardynałowi zarzutów, toczy się przeciwko niemu proces w sprawie niegospodarności, sprzeniewierzenia funduszy i zastraszania świadków.

Jak podaje CNA, w trakcie procesu kard. Becciu zeznał, że zwrócił się do papieża Franciszka o zgodę na poniesienie przez Stolicę Apostolską 1 mln euro wydatków na uwolnienie kolumbijskiej zakonnicy s. Glorii porwanej na początku 2017 r. i przetrzymywanej przez islamistów w afrykańskim Mali. Według kardynała takiej zgody papież mu udzielił. Pieniądze miały być przekazane "specjalistce do spraw bezpieczeństwa" Cecylii Marogna oraz działającej w Londynie firmie, oferującej kontakty w Afryce i zapewniającej, że potrafi dotrzeć do porywaczy.

Siostra Gloria została uwolniona w październiku 2021 r. Po przyjeździe do Rzymu uczestniczyła w audiencji z papieżem Franciszkiem, a na Twitterze podziękowała za wyrwanie jej z rąk porywaczy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner, Joanna Podsadecka, Tomasz Ponikło

Trzy wielkie odsłony - Wiara ludzi wolnychMiłość w czasach niepokoju. Niepublikowane wykłady oraz Tischner. Nadzieja na miarę próby. Ostatnie słowa

Głęboka wiara i wielkie pytania ks. Józefa Tischnera

Jak wierzyć w świecie, który żongluje...

Skomentuj artykuł

Czy papież Franciszek zgodził się na zapłacenie miliona euro okupu?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.