Czy św. Rita wyprosi łaskę pokoju dla Ukrainy? Modlił się o to kard. Parolin

Czy św. Rita wyprosi łaskę pokoju dla Ukrainy? Modlił się o to kard. Parolin
Figura św. Rity z Cascia. Fot. NIKOLAI_HAMEL / Depositphotos.com
KAI / mł

Kard. Pietro Parolin odprawił w Cascia mszę świętą we wspomnienie św. Rity. Nazwał ją "świętą od spraw trudnych i orędowniczką spraw rozpaczliwych” i powierzył jej rozwiązanie konfliktu na Ukrainie. 

Odprawiając Mszę św. w liturgiczne wspomnienie św. Rity w Cascia, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin odniósł się do rosyjskiej agresji na Ukrainę i wezwał wstawiennictwa św. Rity, aby położyć kres przemocy. 

DEON.PL POLECA
- W tej krainie wiary i pokoju, jaką jest Umbria, mam nadzieję, że negocjacje rozpoczną się jak najszybciej i że uda nam się wreszcie osiągnąć tak bardzo upragniony pokój – powiedział kard. Parolin w homilii podczas Mszy św. odprawionej w Cascia. Kardynał wspomniał Ritę ją jako "świętą od spraw trudnych i orędowniczkę spraw rozpaczliwych”, i powierzył jej wstawiennictwo w rozwiązaniu konfliktu na Ukrainie.

- Św. Rita jest przykładem cnoty przebaczenia, pokoju, miłości. Jej składamy hołd, aby w jej ręce złożyć słabości człowieka, a jej wstawiennictwu powierzam liczne intencje Ojca Świętego Franciszka, który nieustannie codziennie apeluje, aby bezużyteczna spirala śmierci na Ukrainie została jak najszybciej przerwana – powiedział kard. Parolin.

Zwrócił uwagę, że przemoc nigdy nie jest rozwiązaniem, a wydarzenia związane z pokorną kobietą z Roccaporeny uczą nas, że "nigdy nie rozwiązuje ona konfliktów, a jedynie zwiększa ich dramatyczne konsekwencje".

- Doświadczamy tego każdego dnia i zastanawiam się, dlaczego nie potrafimy tego zrozumieć na podstawie historii, bieżących wydarzeń. Używanie przemocy jest jedynie sposobem na pogłębianie problemów – powiedział sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Pan stworzył nas wolnymi – i dzięki temu zdolnymi do miłości

Cudowność działania Boga w naszym życiu nie polega „jedynie” na tym, że czyni nas On wolnymi (zewnętrznie, wewnętrznie); chodzi o to, że czyni nas...

Skomentuj artykuł

Czy św. Rita wyprosi łaskę pokoju dla Ukrainy? Modlił się o to kard. Parolin
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.