Czy w Moskwie stanie nowy kościół katolicki?
Władze miejskie Moskwy w niedługim czasie podejmą decyzję o wydzieleniu działki pod budowę kościoła katolickiego - poinformowała niemiecka agencja katolicka KNA.
Czwarty kościół rzymskokatolicki miałby stanąć w prestiżowym miejscu w południowo-wschodnim rejonie, liczącej 12 milionów mieszkańców, stolicy Rosji. Informacji na ten temat udzielił KNA zastępca szefa miejskiego Wydziału Ds. Wspólnot Religijnych Jurij Artiuch.
Do tej pory w Moskwie działają trzy kościoły rzymskokatolickie: katedra Niepokalanego Poczęcia NMP, kościół św. Ludwika oraz zaadaptowany na cele sakralne dawny budynek domu kultury, w którym obecnie mieści się kościół parafialny św. Olgi.
Z prośbą o wydzielenie posesji pod budowę nowej świątyni lub o przekazanie budynku, który można by było użytkować w celach liturgicznych, wielokrotnie zwracał się do władz Moskwy abp Paolo Pezzi, metropolita tamtejszej archidiecezji Matki Bożej. Katolicy wielokrotnie zwracali uwagę, że dwie moskiewskie świątynie - św. Ludwika i katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny nie wystarczają dla ich potrzeb. W niektóre niedziele w katedrze sprawuje się nawet 15 Mszy św.
Skomentuj artykuł