Czy zachowania TVP nie są religiofobią?

Czy zachowania TVP nie są religiofobią?
KAI / slo

Panowie nie godzi się. Są świętości, których nie można deptać nawet z głupoty. W sakramencie pokuty i pojednania najważniejszy jest Bóg Miłosierny - mówił w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu bp Kazimierz Ryczan, członek Rady Stałej Episkopatu Polski oraz krajowy duszpasterz ludzi pracy. W ten sposób wyraził ubolewanie, że w ubiegłym tygodniu w czasie wielkiej rewii kabaretowej w Koszalinie wyśmiano spowiedź sakramentalną.

- W naszej rzeczywistości kto negatywnie wyrazi się o gejach lub lesbijkach, temu przyczepia się etykietkę homofobii, a czy wasze zachowania nie są religiofobią? Bardzo prosimy władze telewizji, by jej pracownicy nie obrażali uczuć religijnych katolików - wołał biskup kielecki podczas comiesięcznego spotkania w intencji rodzin i obrony życia narodzonych 4 sierpnia w kaliskim sanktuarium św. Józefa.

Bp Ryczan zachęcał uczestników Mszy św., aby "za przykładem św. Maksymiliana stawać w obronie człowieka". - Św. Maksymilianie parlamenty uchwalają swobodę decyzji zabicia nienarodzonych dzieci. Stań na czele tych, którzy bronią życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Dziś trzeba bronić życia dziecka przed drugim człowiekiem - przekonywał hierarcha.

W każdy pierwszy czwartek miesiąca w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu wierni z całej Polski modlą się w intencji rodzin i obrony życia nienarodzonych. Tym razem spotkanie poświęcone było św. Maksymilianowi Marii Kolbe, a temat brzmiał: "W 70. rocznicę męczeńskiej śmierci. Święty Maksymilian Maria Kolbe Rycerz Niezłomny - w służbie rodzinie".

Prelegent podkreślał, że ta postawa św. Maksymiliana świadczy o jego wielkiej trosce o rodzinę. Stwierdził, że o. Kolbe jest patronem obrony życia, patronem trzeźwości narodu oraz patronem ładu rodzinnego.

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czy zachowania TVP nie są religiofobią?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.