Daj się ponieść! - takiego koncertu jeszcze nie było

Daj się ponieść! - takiego koncertu jeszcze nie było
(fot. facebook.com / plus.google.com)
DEON.pl / pz

W sobotę (19 września) w bazylice na ulicy Kopernika w Krakowie po raz pierwszy w  jednym wydarzeniu muzycznym wezmą udział Kuba Blycharz, Poldek Twardowski i zespół niemaGotu.

- Chcemy poprzez muzykę i wspólną modlitwę wyrazić nasze uwielbienie dla Jezusa Chrystusa, który ze względu na miłość do nas nosi nasze ciężary. Pragniemy, by Koncert Nowej Ewangelizacji stał się miejscem spotkania każdego uczestnika właśnie z Nim. Zapraszamy na Koncert Nowej Ewangelizacji! - czytamy na stronie organizatorów.

DEON.PL POLECA- Jakiś czas temu kilku młodych chłopaków usłyszało, by przyjechać do Starej Wsi i wstąpić do zakonu jezuitów. W kwietniu 2013 roku - w starowiejskim kolegium - zorganizowali Koncert Nowej Ewangelizacji. Nie wiedzieli, że przyjdzie im zorganizować i drugi. Tym razem w Krakowie. Co by powiedział na to św. Ignacy? Pewnie by się ucieszył i przypomniał sobie o swojej wizji Trójcy Świętej, którą porównał do trzech klawiszy. W muzyce te trzy klawisze stanowią pełnię współbrzmienia, harmonii, stanowią akord - mówi jedna z organizatorek koncertu Teresa Ciecior.

- Do współpracy przy tegorocznym koncercie zaprosili m.in. Kubę Blycharza (twórca hymnu ŚDM2016) wraz z jego zespołem niemaGotu oraz Poldka Twardowskiego (organizator i koordynator Inicjatywy Poznańskich Muzyków "Bogu Jedynemu Chwała" oraz Poznańskich Zaduszek Jazzowych). Koncert będą poprzedzały trzydniowe warsztaty muzyczne prowadzone przez wykształconych muzyków, którzy zaprezentują studentom z duszpasterstwa akademickiego WAJ, jak prawidłowo śpiewać i jaką rolę w życiu chrześcijanina odgrywa muzyka - dodaje.

3 powody, dla których warto w piątek pojawić się w bazylice na Kopernika:

1) niemaGotu - będzie to premierowy występ grupy założonej przez autora hymnu ŚDM

2) Poldek Twardowski - będziesz mógł wziąć udział w uwielbieniu przygotowany przez autora jednego z najpiękniejszych utworów chrześcijańskich

3) Ludzie od hymnu ŚDM - na koncercie zaśpiewają i zagrają ludzie, którzy brali udział w nagraniu hymnu ŚDM w Krakowie

Szczegóły:

Daj się ponieść! - takiego koncertu jeszcze nie było - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Daj się ponieść! - takiego koncertu jeszcze nie było
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.