Dawid Ogrodnik przyznaje, że ksiądz próbował go molestować

Dawid Ogrodnik przyznaje, że ksiądz próbował go molestować
wprost.pl / pp

W wywiadzie dla „Urody życia” aktor wyznał: ksiądz wykonał gest, który miał sprawdzić moje potencjalne zainteresowanie seksem. Miałem wtedy 17 lat.

To nie pierwszy raz, kiedy aktor mówi o próbie molestowania go przez księdza. Kilkanaście miesięcy temu opisywał to wydarzenie w ramach akcji #me too. Do tematu wrócił w trakcie wywiadu dla „Urody Życia”.

„Ten ksiądz wykonał gest, który miał sprawdzić moje potencjalne zainteresowanie seksem. Miałem wtedy 17 lat i dałem mu jasno do zrozumienia, że nie. To się więcej nie powtórzyło” – mówił w wywiadzie Ogrodnik. Aktor dodał, że nie czuje się jednak ofiarą molestowania. W przeciwnym razie nie miałby oporów przed ujawnieniem imienia i nazwiska księdza. Duchowny po jakimś czasie został przeniesiony do innej parafii. Aktor wspomina także historię, w której duchowny na terenie parafii „umawiał się na seksualne sesje z uczniem z liceum”. On także został po cichu usunięty i trafił w nowe miejsce. 

To nie jedyne wspomnienia, do których wraca. „Byłem świadkiem sytuacji, kiedy księża pod pretekstem urlopu wyjeżdżali na seksualne orgie do Niemiec. Mieszkałem wtedy z kapitalnym księdzem. Dzięki niemu zdałem maturę, opiekował się mną i nigdy żadna krzywda mnie od niego nie spotkała” – przyznaje w wywiadzie.

Aktor ubolewa nad tym, że księża są „zakłamani i obłudni”. Jego zdaniem w Kościele jest bardzo wielu homoseksualnych duchownych, jednak największym problemem jest to, że nie przyznają się do swojej orientacji. „Im bardziej ksiądz jest homofobiczny, tym większe prawdopodobieństwo, że jest homoseksualny” – dodaje.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Dawid Ogrodnik przyznaje, że ksiądz próbował go molestować
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.