Decyzja diecezji w sprawie cudu eucharystycznego

Decyzja diecezji w sprawie cudu eucharystycznego
(fot. youtube.com)
5 lat temu
catholicnewsagency.com / ml / kw

Pojawiły się wyjaśnienia diecezji Salt Lake City w związku z doniesieniami o cudzie eucharystycznym - wokół konsekrowanej hostii pojawiła się niedawno czerwona otoczka. Dowiedz się więcej.

O wydarzeniu pisaliśmy kilka tygodni temu.

- To czerwona pleśń, a nie cud - czytamy w oficjalnym oświadczeniu diecezji Salt Lake City.

Mimo tego potwierdzenia, oświadczenie zawiera również informację, że każda Msza jest cudem i katolicy powinni unikać "nierozważnych spekulacji" na temat rewelacji tego typu.

- Fałszywe dowody cudów ranią wiernych i niszczą wiarygodność Kościoła. Nie odrzucając możliwości cudów, wskazujemy na możliwe krzywdy związane z szybkim przyjmowaniem tego typu wniosków wśród wiernych: świeckich i duchowieństwa. Należy działać z wielką rozwagą - czytamy w oświadczeniu.

Ks. Francis Mannion, który przewodniczył komisji badającej domniemany cud dodał również: "Katolicy powinni traktować to jako możliwość odnowienia swojej wiary i oddania Bogu w wielkim cudzie, jakim jest Realna Obecność podczas każdej Eucharystii".

Komisja badała wypadek, który miał miejsce 8 listopada w kościele pw. św. Franciszka Ksawerego w Kearns, dzielnicy Salt Lake City. Podczas Komunii jeden z wiernych odniósł celebransowi konsekrowaną Hostię, którą przyjęło małe dziecko, które nie przystąpiło jeszcze do Pierwszej Komunii. Kapłan umieścił ją po Mszy w vasculum, specjalnym naczyniu, gdzie miała się ona rozpuścić.

Po paru dniach na Hostii pojawił się czerwony kolor. Niektórzy parafianie stwierdzili, że to cud.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Decyzja diecezji w sprawie cudu eucharystycznego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.