Decyzją władz zakonnych Daniel Wojda opuścił zakon

Decyzją władz zakonnych Daniel Wojda opuścił zakon
(fot. youtube.com)
4 miesiące temu

Prowincjał ujawnił szczegóły w specjalnym oświadczeniu.

Przeczytaj pełne oświadczenie:

List do społeczności Pogłębiarki w /s opuszczenia Towarzystwa Jezusowego przez Daniela Wojdę

Drodzy przyjaciele Towarzystwa Jezusowego w Polsce i społeczności Pogłębiarka! Chciałbym w tym krótkim liście zwrócić się do wszystkich osób zaangażowanych w rozwój kanału i społeczności Pogłębiarki, a także do każdego odbiorcy treści tego kanału poprzez różne media społecznościowe.

Decyzją władz zakonnych Daniel Wojda opuścił dnia 17 maja 2021 r. Towarzystwo Jezusowe i tym samym został zwolniony z wszelkich zobowiązań związanych ze ślubami zakonnymi.

Rozumiem, że ta informacja może wzbudzić w Was zaniepokojenie i zrodzić różne pytania. Chciałbym poinformować, że decyzja ta, nie jest spowodowana treściami głoszonymi przez Daniela na kanale Pogłębiarka, ale stanowi wynik wieloletniego procesu rozeznania jego przełożonych.

Tak jak zapewne wielu z Was, również i ja doceniam talent oraz zaangażowanie Daniela w szerzenie duchowości ignacjańskiej na tym kanale. Niewątpliwie jest to wysiłek i praca, która przynosi owoce.

Chciałbym także oświadczyć, że jak sama nazwa kanału wskazuje, jego twórcą jest Daniel Wojda & Przyjaciele i tak też pozostanie. Zatem za wszelkie decyzje odnośnie do kanału, jego charakteru i treści, odpowiada osobiście Daniel Wojda wraz z prowadzonym przez siebie zespołem. Pogłębiarka pozostaje działalnością nie związaną z Towarzystwem Jezusowym czerpiącym jednak z ignacjańskiej tradycji. Dlatego też nadal jestem otwarty na współpracę Pogłębiarki z jezuitami zainteresowanymi taką formą działalności.

Prosząc o przyjęcie decyzji o opuszczeniu przez Daniela Wojdę Towarzystwa Jezusowego w duchu zaufania i wzajemnego poszanowania, życzę abyście się umacniali w wierze i dawali się prowadzić Duchowi Świętemu ku większej Chwale Boga.

Z wyrazami szacunku

Tomasz Ortmann SJ
Przełożony Prowincji

Obejrzyj film Daniela Wojdy:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
James Martin SJ
35,75 zł
55,00 zł

Nie jest to przewodnik, który umożliwi zrozumienie wszystkiego o wszystkim.Pokazuje on raczej, jak odnaleźć Boga w każdym wymiarze swojego życia.

  • Skąd mam wiedzieć, co powinienem w życiu robić?
  • Skąd mam wiedzieć, kim być w życiu?
  • ...

Skomentuj artykuł

Decyzją władz zakonnych Daniel Wojda opuścił zakon
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.