Delegacja ekumeniczna u Papieża

8 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

 Nadzieję na coraz większą jedność chrześcijan różnych tradycji wyraził Papież, przyjmując ekumeniczną delegację katolicko-luterańską z Finlandii. Przybywa ona stamtąd co roku z okazji przypadającego właśnie dzisiaj święta patrona tego kraju. Grób św. Henryka, który jako biskup szwedzkiej Uppsali prowadził w XII wieku misje w dzisiejszej Finlandii, gdzie poniósł męczeństwo, znajduje się w rzymskiej bazylice Santa Maria sopra Minerva.

"Nasza pogłębiona przyjaźń i wspólne świadectwo o Jezusie Chrystusie - zwłaszcza wobec dzisiejszego świata, który tak często odczuwa brak orientacji i tęsknotę, by usłyszeć orędzie zbawienia - muszą przyśpieszyć nasze kroki ku rozwiązaniu pozostających jeszcze między nami różnic i wszystkich problemów, jakie dzielą chrześcijan - stwierdził Papież. - Ostatnio kwestie etyczne stały się jednym z punktów różniących chrześcijan, zwłaszcza w odniesieniu do właściwego rozumienia ludzkiej natury i godności. Trzeba, aby chrześcijanie doszli do głębszego porozumienia w kwestiach antropologicznych. Będzie to mogło z kolei pomóc społeczeństwu i politykom w podejmowaniu mądrych i słusznych decyzji dotyczących ważnych zagadnień w dziedzinie ludzkiego życia, rodziny i seksualności".

 

W związku z tym Papież wspomniał, iż niedawny dokument fińsko-szwedzkiego dialogu między katolikami i luteranami zwraca uwagę, że chrześcijanie winni odnowić swe zaangażowanie w naśladowanie Chrystusa w życiu i działaniu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Delegacja ekumeniczna u Papieża
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Delegacja ekumeniczna u Papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.