Dewastacja kościoła w diecezji opolskiej. Doszczętnie zniszczona figura Matki Bożej i św. Antoniego

Dewastacja kościoła w diecezji opolskiej. Doszczętnie zniszczona figura Matki Bożej i św. Antoniego
Fot. depositphotos.com / Facebook.com
niedziela.pl / tk

W środę 17 maja około godziny 15 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Malni w diecezji opolskiej doszło do dewastacji kościoła. Sprawca zniszczył m.in. figurę Matki Bożej i św. Antoniego. Sprawą zajmuje się policja.

Dewastacja kościoła w Malni

- W tym czasie (dewastacji kościoła – przyp. red.) ktoś zablokował mi drzwi z plebanii. Pierwsza myśl, że może się dzieje coś w kościele. Gdy udało mi się otworzyć drzwi, poszedłem i zobaczyłem rozbite dwie figury – św. Antoniego i Matki Bożej. To omodlone figury, więc jest to tym bardziej bolesne. U św. Antoniego wiele osób załatwiało nieraz bardzo trudne sprawy – mówi ks. prałat Hubert Sklorz, proboszcz parafii w Malni w rozmowie z "Niedzielą".

Rozbitą figurę Matki Bożej przyniesiono specjalnie na czas nabożeństw majowych z pobliskiej kapliczki wiejskiej. Sprawca uszkodził także dużą figurę w grocie Matki Bożej Bolesnej, jak również przebił obrus leżący na ołtarzu i położył na nim kamień.

Mogło dojść do większych zniszczeń

- Być może ktoś się przymierzał do dalszej dewastacji, bo nad ołtarzem wisi krzyż. Ale figura Jezusa Zmartwychwstałego została cała – zaznacza ks. Hubert Sklorz.

Sprawą dewastacji kościoła w Malni zajmuje się policja.

DEON.PL POLECA

„Z Malni pochodził bł. o. Józef Cebula (1902–1941), który zginął śmiercią męczeńską w obozie koncentracyjnym w Mauthausen i został wyniesiony na ołtarze przez papieża Jana Pawła II 13 czerwca 1999 roku w Warszawie podczas beatyfikacji 108 męczenników z czasów II wojny światowej” – czytamy na stronie niedziela.pl.

Źródło: niedziela.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Sabine Bernau

Coraz więcej osób spostrzega siebie samych jako chorobliwie roztargnionych i ogarniętych wewnętrznym niepokojem. Wiele z nich, szukając źródła tego stanu, dowiaduje się z zaskoczeniem, że ma ADHD. Niektórzy rozpoznają własne objawy w zachowaniu swoich dzieci...

Skomentuj artykuł

Dewastacja kościoła w diecezji opolskiej. Doszczętnie zniszczona figura Matki Bożej i św. Antoniego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.